Zostań przyjacielem fundacji

Ponizsze przepisy obowiązują od dnia 19 czerwca 2009.
Dokument pochodzi z serwisu LexPolonica Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis: www.lexpolonica.pl.

Dokument do pobrania.

01.11.2003 r. Fundacja rozpoczęła akcję – „Zostań Przyjacielem Fundacji”. Nasi wolontariusze udają się do sklepów, urzędów, instytucji i rozdają nalepki. Umieszczone zostają na szybach sklepów, instytucji. W przyszłości przekażemy listę tych miejsc do poszczególnych oddziałów Polskiego Związku Niewidomych.

Poszukujemy życzliwych naszej idei, którzy pozwolą na wejście naszym wolontariuszom, instruktorom z kandydatem na psa przewodnika, a w przyszłości osobom niewidomym z psem. W Polsce jest mało osób z psami przewodnikami. W życiu codziennym napotykają na trudności i bariery. Fundacja pragnie zwrócić uwagę społeczeństwa na ten problem.

Na terenie Poznania akcję tę prowadzą:

• Barbara Drożdżal
  • Katarzyna Swosińska

Lista miejsc, do których można wejść z psem przewodnikiem: