Zostań wolontariuszem

Z inicjatywy Fundacji powstał nowy rodzaj wolontariatu. W procesie szkolenia i wychowywania psów przewodników ogromna rolę odgrywają „rodziny zastępcze”. W rodzinach tych przebywają nasze psy przez okres około 12 miesięcy. W tym czasie przechodzą okres tzw. socjalizacji. Rodziny opiekują się nimi, jeżdżą autobusami, tramwajami, wchodzą do instytucji, urzędów, sklepów. W procesie tym pomocą służą instruktorzy, którzy regularnie odwiedzają rodziny. Po tym czasie następuje (trwający ok. 6 miesięcy) kolejny etap-szkolenie na psa przewodnika. Fundacja ponosi wszystkie koszty związane z utrzymaniem i opieką weterynaryjną.

Siedziba Fundacji mieści się w Poznaniu, dlatego też zapraszamy do współpracy chętnych z tego miasta.

Zostań wolontariuszem – będziesz miał szczeniaka przez całe życie.