Vega

6 listopada 2008 egzamin na psa przewodnika zdała Vega-biszkoptowa suczka.Wyszkoliła ją Magda Nowicka (instruktor z Poznania). Vegę przekazała Fundacji jako darowiznę Magdalena Spychalska ze Słupska.

Vegę otrzymał p. Rafał Białowąs, 32 letni młody, aktywny człowiek.

"Zawodowo zajmuję się sprzętem i oprogramowaniem komputerowym DLA niewidomych i słabowidzących.

Pracuję jako Specjalista ds. Szkoleń. Szkoleniami tymi są objęci klienci naszej firmy a w szczególności osoby niewidome i słabowidzące korzystające z pomocy rehabilitacyjnych, kadra pedagogiczna z ośrodków szkolno-wychowawczych dla niewidomych i słabowidzących oraz szkół integracyjnych lub prowadzących kształcenie integracyjne. Jak wynika z powyższego, charakter pracy, którą wykonuję oraz działalność społeczna wymaga ode mnie ciągłego przemieszczania się po terenie całego kraju. Mój aktualny pracodawca w pełni akceptuje obecność psa przewodnika w siedzibie firmy oraz w trakcie wykonywania przeze mnie obowiązków służbowych poza jej terenem."

p. Rafał nigdy nie miał psa przewodnika.