Akcja charytatywna „Graj, wygrywaj, pomagaj” w Centrum Tenisowym Arena

2013-11-28

Centrum Tenisowe ARENA

W tym roku Centrum Tenisowe ARENA świętuje 11. urodziny. To dla nas bardzo wyjątkowy moment. Chcielibyśmy by były one niezwykłe, dlatego pragniemy je uczcić w zupełnie inny sposób. W tym szczególnym okresie postanowiliśmy ofiarować kawałek siebie innym i tak powstał pomysł na organizację charytatywnych turniejów w Centrum Tenisowym ARENA.

Cel

Centrum Tenisowe ARENA od wielu lat aktywnie włącza się w życie Miasta Poznania i jego mieszkańców, nieustannie wspiera różnego rodzaju charytatywne przedsięwzięcia. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć Fundację na rzecz Osób Niewidomych Labrador – Pies Przewodnik. To wyjątkowa inicjatywa. Pies przewodnik pomaga przejść przez jezdnię, wejść do autobusu, alarmuje o stromych schodach. Jednak aby spełniał funkcję przewodnika człowieka, musi przejść przez odpowiednie szkolenie, które średnio trwa dwa lata. Fundacja Labrador jest jedną z niewielu instytucji w Polsce, która zajmuje się przygotowaniem takich przewodników. Wykonuje więc ciężką, czasochłonną pracę, aby przyczynić się w ten sposób do poprawy jakości życia osób, które nie widzą. Pies przez cały okres swojego życia pozostaje własnością Fundacji, która również zapewnia mu opiekę, gdy skończy swoją ciężką pracę i przejdzie na psią "emeryturę".

Pomysł

Pomysł jest bardzo prosty! 7. grudnia 2013 r. w Centrum Tenisowym Arena odbędą się dwa turnieje: w badmintona oraz deblowy tenisa. To jednak nie wszystko. Tym razem gracze deblowi będą mogli wcześniej wylicytować swojego partnera. W projekcie wezmą udział trenerzy Centrum Tenisowego Arena, zaprzyjaźnieni trenerzy i instruktorzy oraz byli zawodnicy. Każdy kto wygra licytację, ma szansę na lepszy wynik w turnieju i oczywiście świetną zabawę. Tym wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będą różnego rodzaju aukcje dodatkowe (w chwili obecnej szukamy osób, firm, organizacji, które poprzez ofiarowanie różnego rodzaju przedmiotów na licytację, pomogą nam uzbierać jak największą kwotę dla Fundacji). Dochód z licytacji zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Labrador.