Zostań wolontariuszem

Dołącz do zespołu Fundacji Labrador – Pies Przewodnik i wychowaj przyszłego psa przewodnika!

Od dwudziestu lat szkolimy i bezpłatnie przekazujemy osobom niewidomym i niedowidzącym psy przewodniki. Dzięki tym czworonogom osoby z dysfunkcją wzroku zyskują większą swobodę, niezależność i bezpieczeństwo podczas poruszania się w przestrzeni miejskiej. Rozwój naszej organizacji sprawił, że od 2019 roku możemy również przygotowywać psy asystujące sygnalizujące dla osób cierpiących m.in. na zaburzenia lękowe, w tym zespół stresu pourazowego (PTSD).

Zainteresowała Cię nasza działaności? Podoba Ci się to, co robimy? Bardzo się cieszymy i chcemy powitać Cię w naszej Labradorowej Rodzinie. Teraz i Ty możesz mieć realny wpływ na poprawę życia osób z niepełnosprawnością!

Niebawem kolejne szczenięta będą gotowe, by rozpocząć przygotowania do pełnienia roli psów przewodników i psów asystujących. Dlatego szukamy Wolontariuszy z Łodzi i Poznania, którym powierzymy na około 12 miesięcy urocze młode labradory. Twoim zadaniem będzie stworzenie ciepłego, kochającego domu tymczasowego dla psiaka, uczenie go posłuszeństwa, trenowanie podstawowych umiejętności oraz socjalizacja. Po roku pies zostanie skierowany na dalsze specjalistyczne szkolenie, by w końcu móc spełniać swoją misję i pomagać osobie z niepełnosprawnością funkcjonować w życiu społecznym.
Wiemy, że moment przekazania pieska do szkolenia specjalistycznego może być trudnym przeżyciem, jednak świadomość, że wychowany przez Ciebie pies pozwoli innemu człowiekowi zyskać niezależność, z pewnością wynagrodzi Ci rozstanie – nasi obecni Wolontariusze bardzo często to podkreślają.

Wolontariusze tworzący dom tymczasowy dla szczeniąt mogą na bieżąco kontaktować się z profesjonalnymi trenerami. Żadnego pytania nie pozostawimy bez odpowiedzi, żadnego problemu nie każemy Ci rozwiązywać samodzielnie. Ponosimy wszelkie koszty związane z wychowaniem i utrzymaniem psiaka.

Jeśli:

• mieszkasz w Poznaniu lub Łodzi

• uwielbiasz zwierzęta (ze szczególnym uwzględnieniem psiaków),

• masz ukończone 18 lat,

• masz gotowość podjąć się odpowiedzialnego zadania – opieki nad szczenięciem przez około 12 miesięcy,

• godzisz się na stworzenie domu tymczasowego oraz umożliwienie psu w późniejszym czasie kontynuowania szkolenia specjalistycznego i docelowo przekazanie go osobie z niepełnosprawnością,

• jesteś w stanie znaleźć czas na regularne spotkania z instruktorami profesjonalnie szkolącymi psy,

• masz zdalną pracę, pracujesz w niepełnym wymiarze godzin lub możesz zabrać psa do miejsca zatrudnienia (malutki szczeniak, zwłaszcza na początku, nie może zostawać długo sam),

koniecznie się do nas odezwij, bo to właśnie Ciebie szukamy :)

Chętnie z Tobą porozmawiamy, opowiemy szczegółowo o całym procesie szkolenia psów.

Natalia Skowron
e-mail: n.skowron@fundacja.labrador.pl
tel. 601 832 392

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą stronę internetową, gdzie w sekcji BLOG znajdują się historie Wolontariuszy, którzy już nam pomogli i wychowali cudowne psy pomagające osobom w potrzebie, oraz Beneficjentów, którym na co dzień towarzyszą przekazane przez nas psy przewodniki.

Zostań wolontariuszem

Jeśli chcesz zostać naszym wolontariuszem pomagającym w socjalizacji psów, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub korzystając z formularza poniżej:

Skontaktuj się z nami:

Twoja wiadomość została wysłana

Kliknij, aby wysłać ponownie.