European Guide Dog Federation

2023-06-23

Dołączyliśmy do grona członków European Guide Dog Federation (EGDF) – stowarzyszenia lobbującego na rzecz poprawy szeroko rozumianej jakości życia osób z dysfunkcjami wzroku korzystających z pomocy psów przewodników. Federacja zrzesza ponad pięćdziesiąt organizacji z kilkudziesięciu krajów Europy zajmujących się profesjonalnym szkoleniem takich psów oraz wspieraniem osób z niepełnosprawnością w ich codziennym funkcjonowaniu społecznym i zawodowym.

Jesteśmy jedyną fundacją z Polski mogącą pochwalić się przynależnością do EGDF. Bycie częścią tej prestiżowej organizacji i możliwość uczestniczenia w dokonywaniu istotnych zmian na arenie międzynarodowej to dla nas prawdziwy zaszczyt.