Fundacja na Wystawie Światowej w Poznaniu

2006-11-17

W dniach 9-12 listopada 2006 odbyła się w Poznaniu Światowa Wystawa Psów Rasowych. Było to ogromne wydarzenie w świecie kynologicznym. Na wystawę zgłoszono ponad 20 tys. psów, które oceniane były na ringach, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie zabrakło również atrakcji na Ringu Głównym:pokazów psów policyjnych, tańczących i prezentacji pracy psa przewodnika.

Fundacja codziennie, przez cztery dni mogła zaprezentować publiczności film o procesie szkolenia psów przewodników oraz na specjalnie przygotowanym torze pracę psa.

Pies(a dokładnie suczka Ira, szkolona przez Wioletę Gawłowską)omijał przeszkody, zaznaczał stopnie i z nich sprowadzał, pokazywał miejsce (przy ustawionym specjalnie stoliku), aportował upuszczone przedmioty.Przedstawieni zostali również wolontariusze, ktorzy wychowują dla Fundacji pieski. Psy ubrane były w specjalne kubraczki z napisem „Pies Przewodnik” i logo sponsora (Royal Canin).

Całość pokazu komentowała w języku polskim i angielskim Gabriela Prus -instruktorka z Łodzi.

Warto dodać, że Fundacja Labrador Pies Przewodnik miała swoje stoisko, przy którym nabyć można było kalendarze Fundacji oraz uzyskać informacje i ulotki na temat jej działalności.