Gazeta Wyborcza - 7 maja 2004

2004-05-07

LABRADOR potrzebuje opiekunów
Rodzina poszukiwana Poznańska fundacja Labrador poszukuje wolontariuszy, którzy zaopiekują się dwoma pieskami, jeden z nich jest do wzięcia „od zaraz ”. Fundacja na rzecz Osób Niewidomych „Labrador - Pies Przewodnik” szkoli psy na przewodników niewidomych. Zanim jednak czworonogi przejdą profesjonalne szkolenie, najpierw uczą się podstawowych zasad posłuszeństwa w rodzinach zastępczych. U wolontariuszy są już cztery pieski: Nil, Nelson, Jantar i Kama. Teraz fundacja szuka domu dla czarnej suczki. - Piesek zostaje w takiej rodzinie przez półtora roku, dlatego wolontariusze muszą liczyć się z tym, że kiedyś będą musieli się z czworonogiem rozstać - zaznacza Danuta Grzybkowska, prezes fundacji. Trzeba mu też zapewnić wystarczająco dużo czasu, bo labradory to zwierzaki bardzo żywe i energiczne. - Przy każdym ogłoszeniu zgłasza się do nas sporo rodzin, ale większość albo rezygnuje, albo nie spełnia naszych wymagań - dodaje. Sponsorzy zapewniają wyżywienie pieska oraz opiekę weterynaryjną. Jeśli ktoś chciałby się zaopiekować labradorem, jest proszony o kontakt z fundacją.

BOS