Gazeta Wyborcza Poznań 9-wrzesień 2004

2004-09-09

Fundacja Labrador - Pies Przewodnik szuka domu dla szczeniaka
Córka Buni i Finna, labradorka Panda, czeka na rodzinę zastępczą. Piesek jest własnością poznańskiej fundacji Labrador - Pies Przewodnik i w przyszłości ma pomagać niewidomym Zanim jednak Panda przejdzie profesjonalne szkolenie pod okiem instruktorów, najpierw musi nauczyć się podstawowych zasad posłuszeństwa w „rodzinach zastępczych”. I dlatego fundacja szuka tymczasowych opiekunów dla ośmiotygodniowej Pandy. - Piesek zostanie w takiej rodzinie przez półtora roku, dlatego wolontariusze muszą liczyć się z tym, że kiedyś będą musieli się z nim rozstać - zaznacza Danuta Grzybkowska, prezes fundacji. Trzeba mu też zapewnić wystarczająco dużo czasu, bo labradory to zwierzaki energiczne, bardzo żywe. - Panda jest bardzo wesoła, bawi się z rodzeństwem i moim pięcioletnim synem Michałem - opowiada Małgorzata Osuch, z której hodowli szczeniaczek pochodzi.

Wraz z Pandą fundacja Labrador ma już dziesięć psów. Najstarsze: Nelson i Fred przechodzą już specjalistyczne szkolenie. U wolontariuszy są jeszcze Kama, Niva, Norek, Queen i Rosita. W Łodzi zaś mieszkają dwa labradory należące do fundacji: Jantar i Westa. - Zwierzaki, które wyszkolimy, będziemy oddawać niewidomym za darmo. Wybierzemy ludzi aktywnych, którzy chcą z czworonogiem pracować - mówi Grzybkowska.

Jeśli ktoś chciałby zaopiekować się Pandą, proszony jest o kontakt z fundacją: ul. Żwirki 9a, Poznań, tel. (0-61) 843 54 42, e-mail: d.grzybkowska@labrador.pl, strona internetowa: www.fundacja.labrador.pl. Sponsorzy zapewniają pieniądze na utrzymanie psa.