Głos Wielkopolski 04.05.2009

2009-05-05

Labradory szukają domu

Dwie 7-tygodniowe czarne suczki labradora poszukują domu na rok. Wolontariuszy do opieki nad szczeniakami potrzebuje Fundacja Labrador Pies Przewodnik. - Muszą to być osoby z Poznania - wyjaśnia Danuta Grzybkowska, prezes Fundacji. - Pies przebywać będzie u nich do 14 miesięcy. W tym czasie do zadań wolontariuszy należeć będzie socjalizacja zwierzęcia - wychodzenie na spacery, oswajanie z ruchem ulicznym, jazda tramwajami i autobusami. Danuta Grzybkowska dodaje, że najlepszymi kandydatami są osoby, które nie pracują w pełnym wymiarze godzin, nie mają dzieci poniżej 5 roku życia i mogą poświęcić dużo czasu na opiekę nad labradorem. Obecność innych zwierząt - za wyjątkiem psów - jest wskazana. - Wszystkie koszty związane z utrzymaniem psa - wyżywienie i opieka weterynaryjna - ponosi Fundacja - dodaje Grzybkowska. - Wolontariusze podpisują z nami umowę, a raz w miesiącu są odwiedzani przez naszego instruktora. Psy mają w 6 i 12 roku życia przeprowadzane testy - zdrowotne i psychologiczne - przydatności do służenia osobie niewidzącej. Jeśli wszystko jest w porządku, labrador przechodzi pod opiekę instruktora, który zajmuje się układaniem go na potrzeby przyszłego właściciela. - Przed podjęciem decyzji o opiekowaniu się naszymi psami trzeba zdać sobie sprawę, że labradory te będą w przyszłości służyć innym - tłumaczy Danuta Grzybkowska. - Nie zostaną w domu wolontariusza na zawsze. Wszelkie informacje dotyczące opieki nad psami dostępne są na stronie www.fundacja.labrador.pl lub pod numerami telefonów 0-502 565 399 oraz 502 435 939.

Katarzyna Kamińska