Głos Wielkopolski - 19 października 2003

2003-10-19

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM.
Już pięć miesięcy mają psy szkolone na przewodników osób niewidomych. Fundacja na rzecz Osób Niewidomych „Labrador - Pies Przewodnik” poszukuje rodzin-wolontariuszy. Miałyby one zaopiekować się i wychowywać małe psy do czasu ukończenia przez nie półtora roku. Potem labradory trafią do tresera, u którego przejdą odpowiednie szkolenie. Dzięki temu będą mogły pomagać osobom niewidomym. Fundacja chce szkolić zwierzęta, wychowywać je i za darmo oddawać osobom niewidomym. O psach przewodnikach mówi się bowiem, że są oczami na świat. Zaprowadzą swojego właściciela do pobliskiego sklepu czy przeprowadzą bezpiecznie przez ulicę. Niedługo w Poznaniu przyjdą na świat małe labradory, z których dwa zostaną wybrane na przyszłych przewodników osób niewidomych. - Na razie poszukujemy rodzin, które kilka tygodni po narodzinach zaopiekowałyby się szczeniakami - mówi Danuta Grzybkowska, która razem z Ireną Semmler założyła fundację. Rodziny zainteresowane opieką i pracą z psami mogą uzyskać więcej informacji pod numerem 843-54-42 lub na stronie internetowej www.labrador.pl.