< wróć

Głos Wielkopolski - 25.10.2006

2006-10-25

Psy dla potrzebujących

Rozmowa dnia z Danutą Grzybkowską, prezesem Fundacji Labrador Pies Przewodnik. -Ogólnopolska kampania „Pomóżmy Razem” została zainicjowana przez organizacje szkolące psy do pracy z osobami poszkodowanymi. Jak można przyłączyć się do akcji?

W programie bierze udział nasza fundacja, która szkoli labradory pomagające osobom niewidomym, Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA zajmująca się dogoterapią i Grupa Ratownictwa specjalistycznego OSP z Łodzi, której labradory pomagają w poszukiwaniach ludzi. Pomaga nam firma, która umieszcza logo Akcji na swych produktach. Kupując je, przyłączamy się do akcji. Istotna jest również cześć informacyjna kampanii.

-Jakie korzyści ma ona przynieść?

Mamy nadzieję, że zmieni się spojrzenie społeczeństwa na kwestię wprowadzenia psa do miejsc użyteczności publicznej. Osobie niewidomej trudno wejść z przewodnikiem na koncert, czy nawet do sklepu.

-Dziś organizacje otrzymają po dwa szczeniaki labradorów od hodowcy z Puszczykowa. Kiedy trafią do potrzebujących?

Nasze psy przez około półtora roku przebywają u wolontariuszy. Fundacja utrzymuje zwierzęta, a zajmuje się nimi rodzina. Musi dużo poruszać się po ulicach miasta, jeździć autobusami, tramwajami. Potem, po krótkim przeszkoleniu labrador trafia do osoby niewidomej.

Zapisz się na newsletter

Zobacz więcej

Dziękujemy

Na twój adres e-mail został wyłany link potwierdzający dołączenie do naszego newslettera.

Nie otrzymałeś maila? Kliknij, aby wysłać ponownie.