Głos Wielkopolski - 26.10.2006

2006-10-26

Stary Browar/Pomagają razem

Psy dla niepełnosprawnych Przedstawiciele Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA oraz Grupa Ratownictwa specjalistycznego OSP Łódź uważają, ze wspólnie mogą zrobić więcej. Dlatego zainicjowali ogólnopolski program „Pomóżmy Razem”, w którym przekonują o potrzebie szkolenia psów dla osób niepełnosprawnych i ratowników.

Wczoraj, w Suszni Starego Browaru spotkali się inicjatorzy programu, ci, którzy korzystają z pomocy psów oraz wszyscy miłośnicy labradorów. Od hodowcy z Puszczykowa organizacje szkolące psy dla potrzebujących otrzymały szczenięta rasy labrador, które niedługo zaczną pomagać niepełnosprawnym i zaginionym.