II spotkanie w Luboniu k/Poznania

2009-07-05

W dniach od 27-29.06.2009, odbyło sie kolejne spotkanie osób, które mają psy przewodniki wyszkolone przez Fundację. Do Lubonia przyjechało 10 osób niewidomych z psami przewodnikami. Niestety nie wszyscy mogli w tym terminie przyjechać. Osobom z poza Poznania towarzyszyli członkowie rodzin. Spotkanie to miało na celu oprócz integracji, ocenę pracy psów oraz pomoc w rozwiązywaniu występujących problemów.Instruktorzy z Fundacji: Paweł Zieliński, Magda Nowicka, Wioleta Gawłowska, Ewa Podgórni służyli pomocą.Podkreślone zostały zasady współpracy między psem, a jego opiekunem, konsekwencja w postępowaniu, tak aby pies rozwijał i utrzymywał swoje nabyte umiejętności.Przypomniane zostały również elementy posłuszeństwa.Przeprowadzono ważenie psów.Zwrócona została uwaga na poprawną wagę psów pracujacych oraz racjonalne ich żywienie. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze w domu z pięknym ogrodem p. Ewy Ruszkowskiej z Lubonia. Warto przypomnieć, ze rok temu w pierwszym takim spotkaniu, uczestniczył John Gosling ze szkoły w Australii. Wtedy tez przeprowadzał kontrolę Fundacji, pod kątem członkowstwa w IGDF (International Guide Dog Federation).