Inauguracja programu "Pomóżmy razem" 28.06.2006

2006-07-01

28 czerwca 2006r. w Pałacu Rodziny Zamoyskich na Foksal odbyła się konferencja prasowa inaugurująca ogólnopolski program „Pomóżmy razem”, którego celem jest wspieranie fundacji szkolących psy dla osób najbardziej potrzebujących. W konferencji udział wzięli przedstawiciele zaangażowanych w program organizacji: Pani Danuta Grzybkowska, Prezes Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, Pani Maria Czerwińska Prezes Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA, a także Pan Krzysztof Gliszczyński z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi. Konferencję prowadziła Pani Katarzyna Dowbor z uroczą labradorką „Dziunią”. Podczas konferencji zgromadzeni goście mogli uzyskać wiele ciekawych informacji na temat obszarów, w których pomoc lekarska często schodzi na drugi plan, a coraz częściej niezbędne staje się wsparcie psa. W program „Pomóżmy razem” zaangażowała się także marka Velvet, której ikoną jest właśnie szczeniak labradora. Pan Piotr Nagalski przedstawiciel producenta marki Velvet wyjaśnił, że ma nadzieję, że akcja ta zwiększy liczbę psów, które będą pomagały innym: „Jest to dopiero początek akcji ”Pomóżmy razem„, mam nadzieję, że Velvet będzie w niej uczestniczył nie tylko w tym roku i wierzę, że ta akcja będzie coraz szersza i dotykała również innych aspektów wzajemnych relacji człowieka i psa”. Dzięki przeprowadzonym przez przedstawicieli organizacji pokazom, wszyscy mogli przekonać się w jaki sposób pies przewodnik wpiera osoby niewidome w ich codzienności, pies ratownik niesie pomoc osobom, których życie jest zagrożone przez różnego rodzaju katastrofy, a pies terapeuta pomaga w osobom niepełnosprawnym dostrzec uroki życia. (zapraszamy do obejrzenia zdjęć, umieszczonych w Galerii).