Kiermasz świąteczny w Poznaniu

2009-01-05

W dniu 15grudnia 2008 uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 88 im Poznańskich Koziołków kolejny już zorganizowali Kiermasz Świąteczny. Tegoroczny odbywał się pod hasłem „Pomóż widzieć”. Przygotowania trwały prawie 2  tygodnie. Dzieci własnoręcznie wykonały ozdobne kartki . Oprócz tego wraz z rodzicami upiekły pierniki, które sprzedawaliśmy podczas kiermaszu. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się około godziny 16.30 w holu szkoły. Jest to miejsce dość widoczne dlatego wsród rodziców( w tym dniu odbywały się zebrania z rodzicami) budziło duże zainteresowanie. W rolę sprzedawców wcielili się uczniowie klasy 6 którzy bardzo odpowiedzialnie podeszli do powierzonego im zadania. Uzyskane w ten sposób pieniądze postanowiliśmy przeznaczyć na pomoc Fundacji Labrador Pies Przewodnik. Jej działaność spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno Dyrekcji, grona pedagogicznego jak i samych uczniów. Oprócz pozyskania środków fuinansowych akcja miała również drugi wymiar , a mianowicie zwrócenie uwagi i uwrażliwienie dzieci na potrzeby drugiego człowieka. Kiermasz zakończyliśmy o godzinie 19.30 komisyjnym przeliczeniem pieniędzy. Zebraną kwotę (111zł) w dniu 16.12.2008 wpłaciliśmy na rachunek Fundacji.

W imieniu Organizatorów Małgorzata Krzymińska