Kolejne trzy psy wyszkolone w Fundacji Labrador uzyskały status psa - przewodnika

2015-01-02

W dniu 2 stycznia 2015r. kolejne trzy psy wyszkolone przez instruktorów Fundacji Labrador Pies Przewodnik zdały pozytywnie egzamin i uzyskały status psa – przewodnika. Są to : UMMA, UMBA i URSUS z Fundacji Labrador FCI.

Wyszkolenie było możliwe dzięki sponsorom: UMMA - Contman Sp z o.o., UMBA- Eberspaecher Sp. z o.o. i URSUS Agencja Zero, 2 Inżynieria Marki, którzy w okresie do dni 31.05.2014r. pokrywali wszystkie koszty związane z ich utrzymaniem i procesem szkolenia.

Szkolenie specjalistyczne rozpoczęte z dniem 1 czerwca 2014r.

sfinansowane zostało ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

UMMA pracuje z Panią Edytą Zduńską – Leseux z Warszawy, UMBA z Panią Agnieszką Olszuk ze Wschowy, a URSUS z Panem Krzysztofem Borońskim z Krakowa.

Od początku swej działalności Fundacja wyszkoliła i nieodpłatnie przekazała 33 psy.