Luty 2004

2004-04-20

PSY- dwumiesięcznik Zw. Kynologicznego w Polsce nr 1(303) 2004, zamieścił notatkę o działalności Fundacji.Gazeta Wyborcza z 30.01.04. w dodatku poznańskim opublikowała artykuł o Fundacji. Celem pracy studentów - wolonatariuszy jest zyskanie aprobaty i sympatii właścicieli sklepów i instytucji, i ich zgody na wejście wolontariuszy z psem i instruktorów z psem, a w przyszłości osoby niewidomej z psem przewodnikiem. Zależy nam na przełamaniu stereotypów w naszym społeczeństwie. Wolontariusze zgłosili się po apelu o poszukiwaniu rodzin zastępczych dla szczeniąt.

W poznańskim radiu Merkury 18 lutego wyemitowano krotki wywiad z Prezesem Fundacji na temat wolontariuszy, po co są potrzebni i czy łatwo jest rozstać się z psem, a także ok. akcji „Nalepka” gdyż zgłosili się chętni do pomocy studenci, którzy będą akwirować wśród właścicieli sklepów w mieście i przekonywać do idei Fundacji, a także do przylepienia naszej nalepki: „Przyjaciel Fundacji…”

W dniach 7-9 lutego gościliśmy Ivanę Balazovą instruktora z bratysławskiej szkoły dla psów przewodników, która wraz z instruktorami Fundacji dokonała oceny naszych psów pod katem ich przydatności do dalszego szkolenia.„Fundacja Labrador szuka opiekunów dla szczeniaka” pod takim tytułem w poznańskim wydaniu Gazety Wyborczej w dniu 05.02.2004 ukazał się artykuł o nowej suczce Kamie, dla której Fundacja szuka zechcącej się nią zaopiekować rodziny.

W dniu 02 lutego instruktorzy Magda Nowicka i Paweł Zieliński przeprowadzili testy pięciu szczeniąt z których wybrali śliczną wesołą i ciekawską czekoladową suczkę.Kama będzie kolejnym szczeniakiem, który poszerzy grono kandydatów na psy przewodniki.