Największa na świecie Parada Labradorów

2011-08-22

28 sierpnia 2011 r. w Warszawie w ramach programu społecznego „Pomóżmy Razem” odbędzie się już po raz trzeci Parada Labradorów. W tym roku przemarsz będzie kulminacyjnym momentem całodniowej imprezy z licznymi atrakcjami dla rodzin z dziećmi. W czasie wydarzenia wszyscy zgromadzeni będa mogli świętować 5. urodziny programu „Pomóżmy Razem” zainicjowanego przez markę Velvet.

Do udziału w tegorocznej Paradzie organizator, producent marki Velvet, zaprasza osoby z całej Polski, które są właścicielami, miłośnikami i opiekunami labradorów. III Parada Labradorów daje szansę każdemu na wsparcie organizacji szkolących psy do zadań specjalnych. Za każdy kupiony przez uczestników pakiet startowy sponsor akcji, producent marki Velvet, przekaże 15 zł na cele organizacji szkolących terapeutów, psy ratownicze oraz psy pomagające osobom z niepełnosprawnością i osobom niewidomym.

Podczas imprezy, którą poprowadzą Dorota Wellman i Marcin Prokop, umiejętności zaprezentują psy pracujące jako psy ratownicze, terapeuci, psy serwisowe oraz psy przewodnicy z dziesięciu organizacji objętych programem „Pomóżmy Razem”. Wszyscy zainteresowani pracą psów pomagających będą mogli porozmawiać z przedstawicielami fundacji.

Przed przemarszem od 12.00 do 15.00 na uczestników parady będą czekały różne atrakcje, m.in. największa sesja fotograficzna psów rasy labrador retriever, dzięki której każdy pies poczuje się jak gwiazda! Ponadto w programie imprezy jest tort z okazji 5-lecia programu społecznego „Pomóżmy Razem”, tor agility, quiz dla dzieci oraz kolorowanie ogromnego labradora. Właściciele labradorów będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych oraz zobaczyć, jakie sposoby spędzania wolnego czasu z psem proponuje LabTeam.

Zwieńczeniem atrakcji będzie III Parada Labradorów, która ruszy o godzinie 15.00 z pl. Teatralnego i przejdzie chodnikami przy ul. Senatorskiej, Krakowskim Przedmieściu, ul. Królewskiej, Marszałkowskiej i Senatorskiej, aby wrócić na miejsce startu. W paradzie weźmie również udział Katarzyna Dowbor, ambasadorka programu społecznego „Pomóżmy Razem”.

Od 2009 r. do stałych działań w ramach programu społecznego „Pomóżmy Razem” należy Parada Labradorów. W 2010 r. w samej paradzie wzięło udział ponad 700 psów rasy labrador retriever! Ta liczba pozwoliła ustanowić rekord Guinnessa w kategorii „Największy spacer psów jednej rasy”. W tym roku, pod koniec sierpnia pl. Teatralny w Warszawie ponownie zgromadzi wielbicieli psów, które pełnią ważną rolę społeczną, pomagając osobom chorym i niepełnosprawnym oraz pracując w służbach ratowniczych. A to wszystko w ramach programu społecznego „Pomóżmy Razem”, który od pięciu lat wspiera organizacje szkolące psy pracujące i buduje w polskim społeczeństwie świadomość roli przeszkolonych czworonogów.

Więcej informacji udziela: Natalia Kaleta, Euro RSCG Sensors e-mail: natalia.kaleta@eurorscg.pl, tel.: 22 444 0 689, tel. kom.: +48 693 150 037