Nelson odnaleziony

2004-11-14

Wszystko odbylo sie jak w sensacyjnym filmie. Dziś wieczorem w domu Pawła - instruktora Fundacji zadzwonil telefon. Nieznany męski głos poinformowal, iż Nelson -biszkoptowy labrador szkolony w charakterze psa-przewodnika, skradziony wczoraj wraz z z samochodem na jednym z poznanskich osiedli znajduje sie 15 m od szlabanu ograniczajacego wjazd na teren dawnego poligonu w okolicach Kórnika.

Udaliśmy się na wskazane miejsce. Kilkadziesiat metrow od głównej drogi, w świetle samochodowych reflektorów dojrzelismy psa przywiązanego do drzewa.

Zwierzę było nieco przestraszone, lecz w dobrej kondycji fizycznej i

psychicznej. Jego radosć z widoku opiekuna nie miała końca… W tym miejscu Zarząd Fundacji dziękuje wszystkim, ktorzy pomogli w poszukiwaniach Nelsona.Szczególnie dziekujemy stacjom radiowym i telewizyjmym za nagłośnienie sprawy.

W galerii kilka zdjeć z odnalezienia Nelsona