Pies Bohater poszukiwany

2011-10-18

Pies Bohater poszukiwany – rusza IV edycja plebiscytu na Psa Bohatera Roku Organizator programu społecznego „Pomóżmy Razem” już po raz czwarty poszukuje czworonożnych bohaterów. Zgłoszenia do udziału w plebiscycie można składać do 10 listopada br. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach – Pies Bohater „Amator” i Pies Bohater „Profesjonalista”. Jeśli znasz historię psa, który wykazał się niezwykłą odwagą, podziel się nią! Informacja prasowa, 3 października 2011 r.

Plebiscyt jest jednym z elementów programu „Pomóżmy Razem”. W pierwszej jego edycji były nagradzane jedynie psy pracujące na co dzień w ratownictwie. Z czasem jednak okazało się, że również czworonogi z sąsiedztwa mogą przyczynić się do uratowania ludzkiego zdrowia czy życia. Od 2009 roku nagrody są przyznawane w dwóch kategoriach – Pies Bohater „Amator” i Pies Bohater „Profesjonalista”. Nagrody w kategorii „Amator” zostaną wręczone tym czworonogom, które pomagając ludziom, wykazały się odwagą mimo braku specjalistycznego szkolenia. Niepozorne rasy psów czy psy nierasowe nie raz dowiodły, że potrafią pomóc nam w nieoczekiwanej i często trudnej sytuacji. Jako organizator programu społecznego „Pomóżmy Razem” chcemy ponownie znaleźć i nagrodzić tych psich bohaterów – mówi Roman Jawczak, Brand Manager marki Velvet. Tytułem Psa Bohatera „Profesjonalisty” zostanie uhonorowany pies, który ukończył specjalistyczne szkolenie i na co dzień jest psem pracującym. Bycie psem pracującym wiąże się z wieloma odpowiedzialnymi zadaniami. Te psy każdego dnia niosą człowiekowi pomoc! Zapewniają komfort i bezpieczeństwo osobom niewidomym czy ludziom z niepełnosprawnością ruchową. Wywołują uśmiech na twarzy i dają ukojenie w chorobie podczas zajęć z dogoterapii. Ratują ludzkie życie podczas akcji ratowniczych. Zachęcam do zgłaszania do plebiscytu psów, spośród których będziemy mogli wybrać te najbardziej zasłużone i oddane swojej pracy – mówi Katarzyna Dowbor, ambasadorka programu społecznego „Pomóżmy Razem”. W obu kategoriach zostaną przyznane statuetki oraz nagrody główne w wysokości 5000 zł. Dodatkowo jury wyłoni psy, które zostaną wyróżnienie nagrodą w wysokości 1500 zł. Sponsorem nagród dla psich bohaterów jest organizator programu społecznego „Pomóżmy Razem” firma Kimberly-Clark, producent marki Velvet. Zgłoszenia do plebiscytu na Psa Bohatera Roku programu „Pomóżmy Razem” można przesyłać od 3 października do 10 listopada 2011 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej http://www.pomozmyrazem.pl/PiesBohater.aspx.

O programie „Pomóżmy razem” Program „Pomóżmy razem” realizowany jest od 2006 roku we współpracy z fundacjami i organizacjami, które pracują z labradorami na rzecz osób potrzebujących. Partnerami programu są: Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, Fundacja DogIQ, Fundacja Pomocna Łapa, Fundacja DOGTOR, Fundacja Psi Ratownicy, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Grupa Psów Ratowniczych, Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W program włączyła się także marka Velvet, której ambasadorem jest mały biszkoptowy labrador. W ciągu dotychczasowej działalności, w ramach programu m.in. zainicjowano akcję „Miejsce przyjazne psom asystującym”, w 2009 i 2010 roku zorganizowano Paradę Labradorów czy organizowano pokazy umiejętności psów asystujących i ratowników oraz sesje dogoterapii w szpitalach dziecięcych.

Więcej informacji udziela: Anna Nawrocka, Euro RSCG Sensors e-mail: anna.nawrocka@eurorscg.pl, tel.: (0-22) 444 0 666, kom. 0 508 012 199