Podsumowanie 2022 roku

2022-12-31

Drodzy Przyjaciele Fundacji
Jako że koniec roku to zwyczajowo czas podsumowań chcielibyśmy w kilku słowach opowiedzieć Wam o tym, czego dokonaliśmy.

Podpisaliśmy umowę o współpracy z Lidl Polska. W ramach tego porozumienia przygotowujemy dwa psy przewodniki, które zostaną nieodpłatnie przekazane osobom niewidomym lub niedowidzącym. Wspólnie zorganizowaliśmy szkolenia dla personelu sklepów Lidl z zakresu obsługi osób robiących zakupy w towarzystwie psów asystujących. Fundacja odpowiadała za merytoryczną część kursów.

Nawiązaliśmy również współpracę z firmą Boehringer-Ingelheim. Dzięki niej wspólnie wyszkolimy kolejnego psa przewodnika, któremu pracownicy nadali imię Lexi.
Pomoc udzielona przez AXA i InterRisk zaowocowała sfinansowaniem szkolenia specjalistycznego jednego psa przewodnika, który w marcu rozpocznie pracę. Będzie to pierwszy od 10 lat pies wyszkolony całkowicie ze środków pozaprojektowych.
Wspólnie z Toyota Poznań Centrum przygotowaliśmy cykl krótkich filmów, o tym jak bezpiecznie podróżować z psem. Toyota wsparła nas także w transporcie naszych Beneficjentów.

Kontynuowaliśmy współpracę w projekcie „Budowa kompleksowego systemu szkolenia i przekazywania psów przewodników oraz zasad jego finansowania” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. W ramach tego  projektu przekazaliśmy 6 psów przewodników dla osób niewidomych i niedowidzących. Z kolei dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, do osób z zaburzeniami emocjonalno-lękowymi trafiły 2 psy asystujące – sygnalizujące atak choroby. Współpraca z PFRON daje nam również możliwość wspierania naszych Beneficjentów w kosztach utrzymania przekazanych im psów.

Przedstawiciele Fundacji aktywnie brali udział w różnego rodzaju wydarzeniach. Każdy event jest dla nas okazją do propagowania idei psa asystującego w przestrzeni publicznej. Doskonałym przykładem takich inicjatyw może być współpraca z MPK w Poznaniu czy Centrum Kultury Zamek. Szkolone przez Fundację psy spotkać można było w Urzędzie Miasta Poznania oraz w poznańskich Sądach.

Ogromnym wyróżnieniem utwierdzającym nas w przekonaniu, że rozwijamy się w dobrym kierunku było zajęcie II miejsce w Konkursie na najlepiej zarządzaną organizację pozarządową w Wielkopolsce.

Cieszymy się także z prężnie rozwijającego się wolontariatu. Nasi Wolontariusze tworzą grupę zaangażowaną w działania na rzecz Fundacji i realizację jej celów.

W 2023 roku Fundacja obchodzić będzie jubileusz 20-lecia swojej działalności. Tę rocznicę planujemy uczcić w szczególny sposób. Zamierzamy bezpłatnie przekazać aż 13 psów asystujących – 10 psów przewodników i 3 psy asystujące – sygnalizujące.

Drodzy Przyjaciele dziękujemy Wam za  każde udzielone wsparcie, za każdą podarowaną Fundacji złotówkę. Wierzymy, że dzięki Wam w roku 2023 będziemy mogli kontynuować nasze dzieło , a także zrealizować nowe pomysły. Pamiętajcie o nas także przy przekazywaniu 1,5% podatku w nadchodzącym roku (KRS: 0000 153 064).

Z życzeniami  wszelkiej pomyślności w Nowym Roku
Fundacja Labrador Pies Przewodnik