< wróć

Przekazaliśmy 3 psy przewodniki

2022-06-17

Ćwiczą nie od dziś, ale dopiero dzisiaj stały się prawdziwymi psami przewodnikami! Oggie, Megi i Rossa trafiły do swoich docelowych opiekunów, czyli osób z niepełnosprawnością wzroku, którym będą pomagać w codziennym funkcjonowaniu.

Psy i ich nowi opiekunowi cały tydzień ćwiczyli pod bacznym okiem instruktorów i aplikantów jak sprawnie funkcjonować w duecie. Do szlifowanych umiejętności należało m.in. prowadzenie po linii prostej, omijanie przeszkód, wskazywanie przejść schodów i zaznaczanie krawężników.

Najważniejsze okazuje się jednak zbudowanie więzi pomiędzy psem a człowiekiem, tak by wzajemnie na sobie polegali. To jednak zajmie trochę czasu. Przyjaźń nie tworzy się z dnia na dzień. Całość tygodniowych zmagań zwieńczyło wspólne spotkanie, na którym obecni byli także wolontariusze, którzy poświęcili rok czasu, aby wychować psy tak by mogły przejść do etapu szkolenia.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wolontariuszom, którzy przez rok wychowywali psy przygotowując je do szkolenia specjalistycznego. Duże brawa dla aplikantów, którzy przy wsparciu instruktorów, z sukcesem wyszkolili psy.

Zapisz się na newsletter

Zobacz więcej

Dziękujemy

Na twój adres e-mail został wyłany link potwierdzający dołączenie do naszego newslettera.

Nie otrzymałeś maila? Kliknij, aby wysłać ponownie.