Psy Myśliwskie - maj 2003

2003-05-01

Co nowego w Fundacji?
Wlipcu br. pierwsze dwa szczenięta trafity do rodzin zastępczych. Wlipcu br. pierwsze dwa szczenięta trafity do rodzin zastępczych. Pieski o imionach NIL i NELSON pozostaną pod opieką wolontariuszy do września przyszłego roku. W tym czasie ich opiekunowie pod okiem instruktorów będą uczyli psy podstawowych zasad posłuszeństwa oraz poruszania się w dużym mieście. Fundacja wydała kalendarz na rok 2004 w całości poświęcony rasie labrador retriever. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na cele statutowe Fundacji. Wydanie kalendarza stało się możliwe dzięki życzliwości miłośników rasy, którzy wyrazili zgodę na wykorzystanie wykonanych przez siebie zdjęć. W sierpniu na zaproszenie Szkoły Dla Psów Przewodników przebywała na Słowacji delegacja Fundacji. Zapoznaliśmy się z zasadami pracy Szkoły i instruktorów. We wrześniu także na zaproszenie Słowaków na 10-dniowe szkolenie pojechali instruktorzy, którzy będą szkolili psy dla Fundacji. W ramach szkolenia zapoznali się z metodami stosowanymi przez Słowaków, odwiedzili tamtejsze rodziny zastępcze oraz niewidomych z psami-przewodnikami, a także uczestniczyli w wyborze i zakupie kolejnych szczeniąt. Ponadto Fundacja rozpoczęta na terenie Poznania i okolic akcję pod hasłem „Zostań Przyjacielem Fundacji” kierowaną do właścicieli placówek handlowych, gastronomicznych oraz osób kierujących placówkami użyteczności publicznej. Celem akcji jest umożliwienie osobom niewidomym poruszającym się z psem przewodnikiem oraz wolontariuszom i ich podopiecznym wstępu do tych placówek. Każdy, kto przystąpi do akcji otrzyma specjalną plakietkę - naklejkę informującą o możliwości wejścia z psem-przewodnikiem. Lista Przyjaciół zostanie opublikowana na stronie fundacji także w wersji dźwiękowej.