Psy Myśliwskie nr 6/2004

2004-06-30

WIEŚCI Z FUNDACJI
Kończący się rok 2004 był drugim rokiem działalności Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik z siedzibą w Poznaniu. W tym czasie zakupione zostały kolejne psy. Łącznie Fundacja posiada ich już dziesięć. Najstarsze wiekiem rozpoczęły już specjalistyczne szkolenie. Pierwsze psy-przewodniki trafią do osób niewidomych na przełomie lutego i marca 2005 r. Do najważniejszych wydarzeń mijającego roku należy bezsprzecznie zaliczyć uzyskanie przez Fundację statusu organizacji pożytku publicznego. W 2004 roku trzykrotnie gościliśmy Ivanę Balazovą- głównego instruktora Vycvikova skola pre vodiacich psov z Bratysławy, z którą Fundacja ściśle współpracuje. Przy okazji każdego z pobytów pani Balazova uczestniczyła w testach, których celem była ocena psów Fundacji pod kątem ich przydatności do roli psa przewodnika. W sierpniu trafiła na rynek druga edycja kalendarza cegiełki, który podobnie jak Kalendarz Labrador Retriever 2004 powstał dzięki pomocy i życzliwości miłośników rasy. W dniach 21-23 października przedstawiciele Fundacji uczestniczyli w XII Targach Sprzetu Rehabilitacyjnego w Łodzi. Stoisko Fundacji cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, tak ze względu na charakter działalności, jak i za sprawą czekoladowego Freda oraz biszkoptowej Westy. Znaczącymi wydarzeniami były także wspólne spotkania wolontariuszy i instruktorów oraz udział w grudniowym koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Fundacja współpracuje z trzema instruktorami, a także posiada filię w Łodzi. Więcej informacji o Fundacji Labrador Pies Przewodnik oraz jej działalności znaleźć można na stronie internetowej: www.fundacja.labrador.pl.