Sierpień 2004

2004-08-09

11 sierpnia Zarząd Fundacji podpisał kolejne umowy z wolontariuszami. Grono naszych psów powiększyło się o Quenn i Risitę. Suczki są czarnej maści. Opiekunem pierwszej z nich jest Pani Barbara Wiaranowska, zaś drugiej Justyna Kużniak. Nowi opiekunowie są z Poznania. Życzymy radości z psów i dziękujemy za życzliwość. Piątkowa (06.08.04) Gazeta Poznańska - lokalny dziennik wielkopolski zamieściła obszerny artykuł Fundacji i psach przewodników, ilustrowany zdjęciami Nelsona w trakcie treningu.W dniach 28.07 - 02.08. na zaproszenie Zarządu Fundacji gościła w Polsce Ivana Balazova główny instruktor w Vycviokowa skola pre vodiacich psov w Bratysławie. Ivana dokonała oceny dwóch najstraszych psów Nila i Nelsona pod kątem ich przydatności do specjalistycznego szkolenia na psa-przewodnika. Z egzaminu zwycięsko wyszedł Nelson, który pod okiem Pawła Zielińskiego rozpoczął treningi na poznańskich ulicach. Ivana kolejny raz obserwowała postępy w zakresie nauki posłuszeństwa Jantara, a także testowała najnowszy nabytek Fundacji 11 -miesięcznego Freda. Oba psy wypadły pozytywnie i oba - zdaniem naszego gościa powinny nadawać sie do roli psów-przewodników.