Spotkanie w Brukseli 19-20.09.2012

2012-09-25

W dniach 19-20 września przedstawiciele Fundacji wzięli udział w spotkaniu kończącym trwający dwa lata projekt europejski, którego celem było opracowanie i przygotowanie do wdrożenia ogólnoeuropejskich standardów szkolenia psów przewodników.

Partnerami programu byłi : Univeritet of Linclon (UK) EASPD (European Associations of Service Providers for Preson with Disabilistes ), CEN (European Committee for Standardisation, EGDF (European Guide Dog Federation), Guide Dogs for the Blind (UK) oraz szkoły : Labrador Pies Przewodnik z Polski,

SLO-CANIS ze Słowenii, Fundacja ‘Eyes on Four Paws” z Bułgarii, Light into Europe z Rumunii oraz Belgisch Centrum voor geleidenhonden vzw z Belgii.

W czasie dwuletniej wspólpracy uczestnicy programu odbyli szereg spotkań praktycznych i teoretycznych (spotkanie w Polsce odbyło sie w czerwcu 2011r. w Poznaniu), które zaowocowały opracowaniem projektu standardów kompetencji instruktorów szkolących psy przewodniki.

Kolejnym krokiem będzie opublikowanie ich przez CEN a potem ewentualna implementacja przez kraje członkowskie UE.