Spotkanie w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

2012-12-08

W sobotę 22 listopada 2012 wzięliśmy udział w imprezie pod nazwą Animalia. Człowiek i Zwierzę zorganizowanej przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Celem było przybliżenie roli zwierząt w życiu człowieka na przestrzeni dziejów . Fundacja przygotowała krótki pokaz psa przewodnika (wystąpiły Ewa Podgórni z czarną suczką Wiosną ) oraz Irena Semmler z prezentację o historii psa przewodnika. Fundacyjną maskotką była biszkoptowa Arusha tłumnie oblegana nie tylko przez dzieci.

Poz tym można było wysłuchać ciekawych prelekcji o kotach , ptakach i zwierzętach sawanny, a nadto porozmawiać z kowalem, przymierzyć się do końskiego siodła oraz lepić figurki z gliny.

W sumie impreza sympatyczna i udana. Organizatorom gratulujemy pomysłu.