TVN 24 18 sierpnia 2007

2007-08-31

Proces szkolenia psa przewodnika przez Fundację trawa około 2 lat. Bardzo dużą rolę w prawidłowym rozwoju i socjalizacji odgrywają rodziny wolontariuszy. Proces szkolenia psa przewodnika przez Fundację trawa około 2 lat. Bardzo dużą rolę w prawidłowym rozwoju i socjalizacji odgrywają rodziny wolontariuszy.Psy przebywają w rodzinach do osiagnięcia wieku okło 12 miesiecy. Następnie jeśli zaliczą pozytywnie testy są szkolone przez instruktorów. W czasie pobytu w rodzinach pieski uczą sie podstawowych komend, posłuszeństwa i czystości. Bardzo ważna jest ich socjalizacja: muszą poznać ruch miejski, autobusy, tramwaje, dziwne dźwięki. Rodziny wolontariuszy poświęcają swój czas i serce, natomiast Fundacja pokrywa wszelkie koszty związane z utrzymaniem psa.Wszelkiej pomocy w rozwiazywaniu bieżących problemów udziela instruktor. W poszukiwaniu rodzin z Poznania, Szczecina i Łodzi, pomagają Fundacji media.

Film 1 Film 2