Wizyta Alana Brooksa-w ramach programu Leonardo

2012-06-16

W dniach 29.05.-1.06.2012 gościliśmy Alana Brooksa,przedstawiciela szkoły psów przewodników w Wielkiej Brytanii. Czas wypełniony został zajęciami parktycznymi i teoretycznymi.Fundacja uczestniczy w europejskim Programie Leonardo da Vinci. W ramach tego programu nakierowanego na transfer innowacji, powstał projekt mający na celu stworzenie innowacyjnego programu szkoleniowego dla instruktorów obejmującego dbałość o zdrowie i odpowiednie wyszkolenie psów, tak by klienci mogli przy ich pomocy poruszać się w sposób bezpieczny i efektywny. Projekt oparty na wymianie wiedzy pomiędzy ośrodkami z dużą tradycją szkoleniową a tymi o mniejszym doświadczeniu, realizuje 10 instytucji partnerskich, w tym szkoły psów przewodników z 6 krajów europejskich (Polska, Belgia, Bułgaria, Rumunia, Słowenia, Anglia), Uniwersytet w Lincoln, Europejskie Stowarzyszenie Dostawców Usług dla Osób Niepełnosprawnych, Europejskie Stowarzyszenie Szkół Psów Przewodników oraz Europejski Komitet Normalizacyjny.