Wkrótce rozpoczniemy sprzedaż kalendarzy na 2020 rok!

2019-12-06

W marcu 2019 roku po niemal rocznych przygotowaniach podpisaliśmy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz czterema organizacjami umowę partnerską, w ramach projektu pod nazwą Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania”współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W efekcie projektu powstaną polskie standardy szkolenia i przekazywania psów przewodników , a nadto wyszkolonych zostanie 48 psów przewodników.

W okresie od marca do czerwca 2019r. pracę rozpoczęło pięć nowych psów – wyszkolonych w ramach programu „Labrador dla Niewidomego 2016-2018”. Klienci Fundacji otrzymali wsparcie w postaci karmy dla psów oraz finansowania opieki weterynaryjnej dla swoich czworonożnych przyjaciół. Było to możliwe dzięki środkom finansowym przekazanym przez PFRON w ramach projektu „ Labrador dla Niewidomego – utrzymanie psa przewodnika”.

Kolejne ważne wydarzenie to nawiązanie współpracy z Gruzją. Ojcowie Kamilianie z Zakonu Posługującego Chorym oraz mieszkający w Australii Pan Jerzy Krysiak, , przy wsparciu finansowym Ambasady RP stworzyli projekt pod nazwą Czworonożny Terapeuta dla Gruzji. W ramach tego projektu na początku sierpnia 4-osobowy zespół Fundacji wjechał do Tbilisi. W ciągu kilku dni pobytu w misji kamiliańskiej staraliśmy się przekazać jak najwięcej informacji dotyczących organizacji i funkcjonowania szkoły oraz szkolenia psów przewodników. We wrześniu i październiku gośćmi Fundacji byli Denis i Nikita Simonov, którzy uczestniczyli w warsztatach związanych ze szkoleniem psów przewodników oraz odbyli intensywny kurs orientacji przestrzennej. W planach obie strony mają kontynuację polsko – gruzińskiej współpracy.

Idąc w ślady części szkół zrzeszonych w IGDF, postanowiliśmy rozszerzyć działalność na inne rodzaje psów asystujących. Przygotowujemy się do szkolenia psów asystujących sygnalizujących atak choroby, konkretnie psów pomagających osobom ze zdiagnozowanym zespołem stresu pourazowego (PTSD) oraz zdiagnozowaną cukrzycą (hipoglikemią). Psy te , podobnie jak psy przewodniki będą przekazywane całkowicie nieodpłatnie.

W ramach projektu pod nazwą Sygnalizujący Pies Asystent, współfinansowanego ze środków PFRON w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego zakupiliśmy cztery szczenięta, które aktualnie przebywają w rodzinach wolontariuszy przygotowując się do przyszłej roli.

Kolejna nowość to zmiana formuły Kalendarza – obecna edycja powstała w całości w oparciu o zdjęcia wyróżnione w ogłoszonym na fanpage konkursie fotograficznym. Mamy nadzieję, że ten pomysł spodoba się naszym Odbiorcom.

Na zakończenie tradycyjnie już dziękujemy Autorom zdjęć. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy w różnych formach wspierali Fundację. Pragniemy zapewnić, iż zarówno darowizny jaki i dochód ze sprzedaży Kalendarza zostaną wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem czyli na realizację celu statutowego Fundacji Labrador Pies Przewodnik.