Współpraca z  Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 2019-2020

2019-05-10

Od kwietnia 2019 Fundacja rozpoczęła realizację kolejnej części projektu pod nazwą „LABRADOR dla Niewidomego 2018-2021”. W okresie od kwietnia 2019 roku do marca 2020 roku, dzięki środkom uzyskanym z PFRON będziemy mogli zakończyć szkolenie 7 psów przewodników osób niewidomych i przekazać je osobom, które z uwagi na dysfunkcję wzroku potrzebują czworonożnego pomocnika do bezpiecznego i sprawnego poruszania się. Nasze psy pracują w całej Polsce a zadowolenie klientów pokazuje, że działalność Fundacji ma sens i daje wymierne efekty. Nie ma znaczenia gdzie mieszka osoba starająca się o psa. Ważne jest czy ma chęć i zdolność pracy z psem, czy dysfunkcja wzroku uniemożliwia samodzielne poruszanie się oraz czy ma warunki odpowiednie dla psa. Efektem naszej współpracy z PFRONEM w ramach realizowanego projektu będzie wyszkolenie łącznie 11 psów przewodników, a dzięki temu 11 osób niewidomych będzie mogło poprawić swoje możliwości funkcjonowania w otoczeniu. Serdecznie dziękujemy PFRON-owi za wsparcie.