Wspóplraca z  Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

2017-05-29

W dniu 07 kwietnia 2017 roku Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik podpisała z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Wielkopolski w Poznaniu umowę na realizację programu pod nazwą „ Labrador dla Niewidomego – utrzymanie psa przewodnika 2017-2019”.

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez PFRON 22 osoby niewidome, które korzystają z wyszkolonych przez naszą Fundację psów przewodników, otrzymają karmę dla psów oraz finansowanie opieki weterynaryjnej dla swoich czworonożnych przyjaciół, którzy pomagają im w bezpiecznym poruszaniu się i służą nieocenioną pomocą w życiu codziennym.

Dzięki środkom otrzymanym z PFRON w ramach umów realizowanych od 2014 roku udało nam się wyszkolić i przekazać osobom niewidomym 12 psów przewodników, a kolejnych 6 psów jest w trakcie szkolenia. Liczymy na dalszą owocną współpracę w niesieniu pomocy osobom niewidomym, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, realizując swoje zawodowe i osobiste plany.