Wychowaj z nami psa przewodnika!

2023-11-23

W ciągu dwudziestu lat działalności na naszej drodze spotkaliśmy mnóstwo cudownych Ludzi, którzy uwierzyli w naszą misję i postanowili stać się niezwykle ważnymi członkami naszego zespołu – Wolontariuszami. Czytasz tę wiadomość, więc możesz być jednym z nich!

Uważamy, że uczestnictwo w życiu społecznym i zawodowym to prawo, a nie przywilej. Działamy, by pomagać osobom z dysfunkcjami wzroku oraz zmagającym się z zaburzeniami lękowymi korzystać z tego prawa. Dlatego szkolimy i bezpłatnie przekazujemy osobom potrzebującym psy przewodniki i psy asystujące, dzięki którym wychodzenie z domu staje się komfortowe, bezpieczne, a przede wszystkim – możliwe.

Nie jesteśmy w stanie dokonać tej zmiany sami. Potrzebujemy wsparcia Wolontariuszy, którzy gotowi są nieść bezinteresowną pomoc, ale także odmienić swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni!

Wolontariuszowi powierzamy na około dwanaście miesięcy szczeniaka rasy labrador retriever. Opiekun tymczasowy ma za zadanie stworzyć dla małej puchatej (i szybko rosnącej) kuleczki kochający dom i zapewnić mu szczęśliwe dzieciństwo. Jednocześnie ważne jest, by uczyć psiaka posłuszeństwa, podstawowych komend i funkcjonowania w przestrzeniach publicznych. Wolontariusz musi mieć również gotowość do uczestniczenia ze szczeniakiem w treningach z profesjonalnymi instruktorami. Gdy minie rok, nadejdzie jednak czas rozstania i przekazania pieska na specjalistyczne szkolenie. Ten trudny moment ułatwi myśl i nadzieja, że wkrótce labrador stanie się opiekunem osoby z niepełnosprawnością.

Jeśli:

• mieszkasz w Poznaniu,
  • uwielbiasz psiaki,
  • masz ukończone 18 lat,
  • masz gotowość podjąć się odpowiedzialnego zadania – opieki nad szczenięciem przez około 12 miesięcy,
  • jesteś w stanie znaleźć czas na regularne spotkania z instruktorami profesjonalnie szkolącymi psy,
  • masz zdalną pracę, pracujesz w niepełnym wymiarze godzin lub możesz zabrać psa do miejsca zatrudnienia (malutki szczeniak, zwłaszcza na początku, nie może zostawać długo sam),

​​​​​koniecznie się do nas odezwij! Chętnie z Tobą porozmawiamy, opowiemy szczegółowo o całym procesie szkolenia psów i odpowiemy na każde pytanie. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego BLOGA, gdzie znajdziesz wiele inspirujących historii naszych dotychczasowych Wolontariuszy!

Natalia Skowron
e-mail: n.skowron@fundacja.labrador.pl