Labrador dla Niepełnosprawnego - utrzymanie psa asystującego 2021-2022

2021-07-01

Kontynuujemy nasza wieloletnią współpracę z PFRON w zakresie zapewnienia utrzymania psom asystującym wyszkolonym przez Fundację. W tegorocznej edycji projektu do psów przewodników osób niewidomych dołączyły również 2 wyszkolone psy asystujące pomagające osobom z zespołem stresem pourazowego.

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez PFRON na realizacją projektu pod nazwą „Labrador dla Niepełnosprawnego – utrzymanie psa asystującego 2021-2022” w okresie od kwietnia 2021 do marca 2022 roku 42 osoby niepełnosprawne korzystające z wyszkolonych przez naszą Fundację psów asystujących otrzymają pomoc finansową w utrzymaniu psów. Dzięki otrzymanym środkom mogą zakupić dla psów dobrej jakości karmę, zapewnić opiekę weterynaryjną, oraz otrzymać zwrot kosztów wydatków na pielęgnację i zakupu niezbędnego dla psa wyposażenia. Możliwość zapewnienia czworonożnym przyjaciołom środków niezbędnych do utrzymania ich w zdrowiu jest bardzo ważna dla naszych klientów. Psy służą im na co dzień nieocenioną pomocą i są traktowane jak pełnoprawni członkowie ich rodzin.

Bardzo doceniamy pomoc PFRON w tym zakresie i w imieniu naszych klientów dziękujemy za wsparcie.