2014-07-24
Jesienią cała branża zoologiczna spotyka się w Poznaniu
Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają do udziału w Salonie Zoologicznym AQUA&ZOO, który odbędzie się w dniach 25-26 października 2014 roku.
2014-05-05
Instruktorzy Fundacji odwiedzili Królewską Szkołę Psów Przewodników (KGNF) w Amstelveen
W dniach 06-13.04.2014 instruktorzy Fundacji odwiedzili Królewską Szkołę Psów Przewodników (KGNF) w Amstelveen.
2014-04-11
Urzędy skarbowe zachęcają do rozliczenia się z fiskusem on line.
Naczelnik Urzędu Skarbowego Poznań -Jeżyce, biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę, uprzejmie prosi o zamieszczenie na stronie internetowej organizacji pożytku publicznego informacji, iż Urząd Skarbowy Poznań-Jeżyce w ramach akcji „Szybki PIT” zachęca do składania zeznań podatkowych za 2013 r. przez Internet.
2014-02-19
Pies przewodnik, czyli Rodzinna Niedziela z Fundacją Labrador w Concordia Design.
23 lutego zapraszamy dzieci z rodzicami na kreatywne zajęcia do Concordia Design. Gośćmi specjalnymi będą psy labradory przygotowywane do roli przewodników, a dzieci będą miały okazję poznać i przekonać się jak ważną rolę odgrywają w życiu codziennym. To spotkanie edukacyjne połączone jest z warsztatami kreatywnymi dla całej rodziny.
2014-01-01
Kalendarz Labrador Retriever 2014
Już po raz jedenasty trafia do Państwa rąk kalendarz Labrador retriever w całości poświęcony psom tej rasy. Jego wydawcą jest poznańska Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, której celem statutowym jest szkolenie i nieodpłatne przekazywanie osobom niewidomym psów przewodników.
2013-12-20
Spotkanie świąteczne
13 grudnia 2013 odbyło się świąteczne spotkanie przyjaciół, wolontariuszy oraz osób niewidomych posiadających psy przewodniki z Fundacji.
2013-11-28
Akcja charytatywna „Graj, wygrywaj, pomagaj” w Centrum Tenisowym Arena
Centrum Tenisowe ARENA od wielu lat aktywnie włącza się w życie Miasta Poznania i jego mieszkańców, nieustannie wspiera różnego rodzaju charytatywne przedsięwzięcia. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć Fundację na rzecz Osób Niewidomych Labrador – Pies Przewodnik.
2013-11-28
Kalendarz Labrador retriever 2014
Rozpoczęliśmy sprzedaż kalendarzy -cegiełek na 2014 rok, z pięknymi zdjęciami szczeniąt rasy labrador retriever.
2013-11-07
Kalendarze Fundacji
Zarząd Fundacji pragnie poinformować wszystkich zainteresowanych,że kalendarze-cegiełki na rok 2014 będą sprzedawane jak co roku. Mamy małe opoźnienie. Informacja o rozpoczęciu sprzedaży pojawi się w drugiej połowie miesiąca. Za zwłokę przepraszamy.
2013-11-06
Wizyta Kees'a Tinga
W dniach 27-30 października 2013 gościliśmy Kees'a Tinga (Training Manager w KNGF Amstelveen-Holandia).
2013-10-26
Kolejny pies przewodnik
16 października 2013 zdała egzamin Etna (ARMENIA Bellus Poland FCI).Wyszkoliła ją instruktorka Magdalena Nowicka-Błażejczyk. Etna będzie pomagać p. Katarzynie Piórek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wcześniej psami przewodnikami zostały Mel (ASAHI Bellus Poland FCI) oraz Dakar (SENEGAL Bellus Poland FCI). Mel będzie pracować z p. Marią Surdziel z Olsztyna, a Dakar z p. Rafałem Białowąsem z Poznania.
2013-09-09
Niewidomi na tandemach
Powstaje baza pomagająca niewidomym znaleźć wolontariuszy do kierowania tandemami (oraz - w razie potrzeby - także tandemy do wspólnych jazd).