2012-12-08
28 listopada- spotkanie w Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu
Na zaproszenie uczniów i wychowawczyni klasy 3d Szkoły Podstawowej nr 64 w Poznaniu uczestniczyliśmy w  spotkaniu z dziećmi z  z klas 0 ,2 i 3. Już prz wejściu zostaliśmy gorąco powitani przez miłą Pani z portierni, która okazała się wielką miłośniczką labradorów. Same zaś dzieci ze sporym zaintersowaiem słuchały o pracy i  szkoleniu psa przewodnika . Największą jednak atrakcją była możliwośc głaskania towarzyszącej nam Arushy, która na zakończenie otrzymała zrobione porzez dzieci piękn
2012-12-08
30 listopada 2012-mamy kolejne dwa psy przewodniki
Dwie czarne suczki Wanilia i Wiki pomyślnie zdały egzamin. Wyszkoliła je instruktorka Magda Nowicka. To już nasz 23 i 24 pies przewodnik.Suczki pochodzą od fundacyjnej suki hodowlanej Ghany Bellus Nasza Obsesja.
2012-12-05
Nocna premiera Uwikłanej-wsparcie od Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru
W nocy z 2 na 3 grudnia odbyła się premiera sensacyjnej interaktywnej powieści Uwikłana, najnowszego dzieła uznanego i najpłodniejszego pisarza gamebooków w Polsce, Beniamina Muszyńskiego. Fabuła tej gry książkowej przeznaczonej dla dorosłych czytelników, koncentruje się na losach niewidomej dziewczyny wplątanej w walkę z grożącą Miastu katastrofą ekologiczną
2012-10-24
Kalendarze Fundacji na 2013 już w sprzedaży
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zakupu kalendarza cegiełki Fundacji Labrador Pies Przewodnik. Po kliknięciu w kalendarz pojawią się szczegóły wysyłki i druk zamówienia ( na samym dole). Cena 28zł (tak jak w ubiegłych latach) plus koszty wysyłki. Zamówienie realizujemy tylko z opcją „płatne z góry na konto”.
2012-10-24
Urodziły się fundacyjne szczenięta
18 Października 2012 Ghana Bellus Nasza Obsesja (fundacyjna suka hodowlana) urodziła 5 szczeniąt:3 czarne suczki i 2 biszkoptowe pieski. Mama i dzieci czują sie wyśmienicie.Opiekuje sie nimi w Ostrowie Wlkp wolonatriuszka Małgorzata Dąbrowska.Pieski w wieku 7-8 tygodni zostaną umieszczone w rodzinach wolontariuszy.
2012-10-10
Visionary, September 2012 - artykuł o Michale Jurczyku i Eddiem
Michał Jurczyk z Eddiem pracują razem od 2009. Mieszkają w Kuźni Raciborskiej. Tworzą zgrany zespół i darzą się wielką przyjaźnią i zaufaniem. Eddie został wyszkolony przez instruktora Pawła Zielińskiego. Zachęcamy do przeczytania ich historii. Pobierz
2012-09-25
Spotkanie w Brukseli 19-20.09.2012
W dniach 19-20 września przedstawiciele Fundacji wzięli udział w spotkaniu kończącym trwający dwa lata projekt europejski, którego celem było opracowanie i przygotowanie do wdrożenia ogólnoeuropejskich standardów szkolenia psów przewodników.
2012-08-28
Pomogliśmy razem podczas IV Parady Labradorów Velvet
26 sierpnia 2012 r. w ramach programu „Pomóżmy Razem” odbyła się IV Parada Labradorów Velvet. Tym razem labradory, ich właściciele i miłośnicy oraz wszyscy pragnący wesprzeć program „Pomóżmy Razem” spotkali się w ulubionym miejscu rodzinnego wypoczynku warszawiaków – na Polu Mokotowskim.
2012-08-15
Najdłuższa IV Parada Labradorów Velvet
26 sierpnia 2012 r. w ramach programu „Pomóżmy Razem” odbędzie się IV już Parada Labradorów Velvet, tym razem na Polu Mokotowskim w Warszawie. Najdłuższy w historii Parady wspólny przemarsz labradorów, ich właścicieli i miłośników oraz wszystkich pragnących wesprzeć program „Pomóżmy Razem” w zbieraniu funduszy na szkolenia psów pomocników będzie punktem kulminacyjnym całodniowej imprezy, w czasie kt&oacu
2012-07-04
Kolejny pies przewodnik
28 czerwca 2012 przewodnikiem został Emir z Grabowskiego Grodu. Wyszkoliła go trenerka Ewa Podgórni.Emir został podarowany Fundacji przez Hodowców z Grabowskiego Grodu, a koszty związane z jego wyszkoleniem pokryła firma Royal Canin.Jako pies przewodnik będzie pomagał w poruszaniu się p. Marianowi Niemczykowi z Pyrzyc.
2012-06-16
Wizyta Alana Brooksa-w ramach programu Leonardo
W dniach 29.05.-1.06.2012 gościliśmy Alana Brooksa,przedstawiciela szkoły psów przewodników w Wielkiej Brytanii.
2012-06-16
Darowizna od Państwa Młodych
Na konto fundacji wpłynęła kwota 1692,65zł od Pary Nowożeńców Joanny i Krystiana Mierkiewiczów z Poznania. Młoda Para zażyczyła sobie zamiast kwiatów pieniądze, które zebrano do puszek i wpłacono na konto fundacji, z przeznaczeniem na jej cele statutowe. Zarząd fundacji pragnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, a Młodej Parze życzy szczęścia i wszelkiej pomyslności na dalszej, wspólnej drodze życia.