2012-05-20
Mamy juz 21 psów przewodników
26 kwietnia 2012 czarny labrador Graffi, został psem przewodnikiem. Wyszkolił do instruktor Paweł Zieliński. Egzamin odbył sie na poznańskiej Wildzie i jak zwykle składał się z 3-ch części (trasa znana, nieznana i posłuszeństwo). Podczas poruszania sie po trasie znanej i nieznanej instruktor miał założone gogle, nic nie widział,a pies musiał go bezpiecznie prowadzić.
2012-02-20
Koncert charytatywny mamy juz za sobą
W piątek 17 lutego odbył się długo zapowiadany koncert charytatywny dla Fundacji Labrador Pies Przewodnik.Zaproszeni wykonawcy: Audiofeels i Marta Podulka z zespołem 7 Sekund, zrzekli się swoich honorariów.Koncert poprowadził Witold Kundzewicz.
2012-02-12
Zbiórka publiczna podczas Koncertu charytatywnego 17 lutego 2012
Zarząd Fundacji pragnie poinformować, że w ramach koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna oraz aukcja przedmiotów ofiarowanych na ten cel, przez znane osoby z życia publicznego. Lista przedmiotów:
2012-01-20
Koncert charytatywny dla Fundacji Labrador Pies Przewodnik
17 lutego 2012 o godz.18,00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (ul.Przybyszewskiego 37, Poznań), odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Fundacji Labrador Pies Przewodnik. Wykonawcami, którzy wspierają Fundację w tym wydarzeniu są: zespół AUDIOFEELS oraz Marta Podulka i 7sekund.
2012-01-01
Kalendarz Labrador retriever 2012
W chwili gdy przekazujemy Państwu dziewiątą edycję kalendarza Labrador retriever, pracę rozpoczyna dwudziesty pies przewodnik wyszkolony przez poznańską Fundację na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik.
2011-12-12
Aktualne informacje na temat projektu EGDMS, Biuletyn 2 - wrzesień 2011
Aktualne informacje na temat projektu EGDMS, Biuletyn 2 - wrzesień 2011. Pobierz newsletter
Sprawozdanie z konferencji w dniach 1-2.12.2011 w Sofii, Bułgaria
Na początku grudnia odbyło się dwudniowe spotkanie partnerów projektu EGDMS. Pierwszy dzień poświęcony był pracom nad porozumieniem standaryzacyjnym przygotowywanym przez Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN) i reprezentowany przez Elenę Mocchio z oddziału włoskiego UNI.
Pełno spraw dla niepełnosprawnych
Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza chętnych, a w szczególności osoby niepełnosprawne i ich opiekunów, do udziału w spotkaniu na temat dotacji z Funduszy Europejskich, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne.
Konkurs
Wolontariusze i pracownicy schronisk oraz organizacji ratujących bezdomne zwierzęta mogą wygrać bezpłatny udział w seminarium z Sarah Fisher! Wystarczy wysłać do nas mailem pracę pisemną lub plakat/ulotkę lub prezentację na jeden z trzech wybranych tematów:
Pies Bohater poszukiwany
Pies Bohater poszukiwany – rusza IV edycja plebiscytu na Psa Bohatera Roku Organizator programu społecznego „Pomóżmy Razem” już po raz czwarty poszukuje czworonożnych bohaterów. Zgłoszenia do udziału w plebiscycie można składać do 10 listopada br. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach – Pies Bohater „Amator” i Pies Bohater „Profesjonalista”. Jeśli znasz historię psa, który wykazał się niezwykłą odwagą, podziel
Konferencja w Bukareszcie 7-8.10.2011
W dniach 7-8.10.2011 w Bukareszcie odbyła się konferencja organizowana przez EGDF, a przedstawiciele zrzeszonych organizacji goszczeni byli przez Light into Europe. Pierwszy dzień został w całości poświęcony projektowi realizowanemu przez EGDF: EU Progress. Temat pierwszej z trzech dorocznych konferencji to: „Wolność poruszania się – to również nasze prawo?”.
Fundacja wyszkoliła już 20 psów
W dniu 8 października 2011 psem przewodnikiem została czarna suczka Keja. Wyszkolił ją instruktor Paweł Zieliński.Jest to 20 pies przewodnik wyszkolony przez Fundację.