2011-07-25
Projekt EGDMS
Fundacja przystępuję do projektu European Guide Dog Mobility Standards (EGDMS)
2011-07-25
Fundacja partnerem Programu Leonardo da Vinci
Z końcem 2010r. Fundacja przystąpiła do europejskiego programu Leonardo da Vinci nakierowanego na transfer innowacji, w ramach którego powstał projekt mający na celu stworzenie innowacyjnego programu szkoleniowego dla instruktorów
2011-07-18
Kolejny pies przewodnik
w dniu 1 lipca 2011 egzamin na psa przewodnika zdała Kiara-czarna labradorka.Wyszkoliła ją instruktorka Magdalena Nowicka.Kiara będzie pomagać w poruszaniu się p. Marii Kasperczyk, masażystce, mieszkającej w okolicach Krakowa. Podczas całego procesu wychowania i szkolenia Kiary, wsparcia finansowego Fundacji, udzielała „Zero,2 Agencja Reklamowa” z Poznania.
2011-06-13
Samba jest psem przewodnikiem
w środę 8 czerwca 2011 egzamin na psa przewodnika zdała czarna suczka Samba. Wychowywał ją wolontariusz- Mateusz Skóra z Poznania, a wyszkoliła ją instruktorka Magda Nowicka. Od 1 lipca 2011 pomaga p.Katarzynie Domańskiej z Poznania.Środki na szkolenie Samby przekazała Firma Eberspeacher Sp zo.o. z siedzibą w Przeźmierowie k/Poznania
2011-05-11
Seminarium polsko-katarskie
\tDnia 29 kwietnia 2011 roku w Warszawie odbyło się seminarium polsko- katarskie „Najlepsze polskie doświadczenia integracji osób niepełnosprawnych”. Organizatorami spotkania była Fundacja Polityki Rozwojowej, Uczelnia Łazarskiego oraz Ambasada Państwa Kataru w Warszawie. Spotkanie prowadzone było przez panią Sylwię Szpakowską z dziennika „Rzeczpospolita”. \tW seminarium udział wzięli:
2011-05-11
Najnowsze wieści o Norku-psie na emeryturze
Norek mieszka u Łukasza Fica w Przesławiu.Trafił do niego, po zakończeniu swojej pracy jako pies przewodnik (zachorował). Tutaj odnalazł swój nowy dom i ciepło rodzinne.
2011-03-14
Zacharo z Fundacji Labrador jest psem przewodnikiem
Zacharo (Harry), biszkoptowy pies z naszej hodowli został przewodnikiem. Wyszkolił go instruktor Paweł Zieliński. Pies został przekazany i już pracuje z p. Barbarą Szypułą z Czechowic.
2011-03-14
Szczenięta z Fundacyjnej Hodowli są już u wolontariuszy
W końcu stycznia 2011 u wolonatriuszy z Poznania zamieszkały:Wanilia u Łukasza Waszaka,Wera u Janusza Nowaka, Wiki u Marka Miśka, Wiosna u Magdaleny Zubryckiej,Wenecja u Marii Schiller, Werona u Mateusza Michalaka, Windsor u Dariusza Orczyka. Szczenięta pochodzą od fundacyjnej suki Ghany Bellus Nasza Obsesja. Wszystkie są maści czarnej.
2011-01-01
Kalendarz Labrador retriever 2011
Już po raz kolejny trafia do Państwa rąk kalendarz Labrador retriever w całości poświęcony psom tej rasy. Jego wydawcą jest poznańska Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, której celem statutowym jest szkolenie i nieodpłatne przekazywanie osobom niewidomym psów przewodników.
2010-12-29
Urodziły się szczenięta fundacyjne
24 listopada 2010 Ghana Bellus Nasza Obsesja, czarna suka fundacyjna urodziła 7 szczeniąt: 6 suczek i 1 pieska. Dzieci chowają się dobrze. Wszystkie szczenięta umieszczone zostaną w rodzinach wolontariuszy.Chętnych do pomocy w wychowywaniu kandydatów na przyszłych przewodników osób niewidomych serdecznie zapraszamy. Poszukiwani są wolontariusze z Poznania i bliskich okolic.
2010-12-29
Spotkanie w Piekarach Śląskich
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich w ramach projektu „Przywrócić wartości – projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na rzecz integracji i aktywizacji mieszkańców Piekar Śląskich”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zaprosił przedstawicieli Fundacji Labrador.
2010-09-14
II Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych
Miasto Poznań już po raz drugi zorganizowało Dzień Organizacji Pozarządowych. Impreza, która odbyła się 11 września 2010 r. miała na celu przybliżenie oraz zwrócenie uwagi mieszkańców Poznania na działalność lokalnych organizacji pozarządowych. Fundacja Labrador również wzięła udział w tym przedsięwzięciu, umożliwiając poznaniakom zapoznanie się problematyką naszej działalności. Mieszkańcy miasta mieli szansę nie tylko poznać rodziny zastępcze, posłuchać o tym jak wygląda proces wychowawczy s