2009-11-19
Spotkanie Europejskiej Federacji Szkół Psów Przewodników
Dnia 13 listopada 2009r. w Brukseli odbyło się drugie spotkanie Europejskiej Federacji Szkół Psów Przewodników, w którym wzięło udział prawie 40 osób z 16 krajów, w tym jedna z Polski.
2009-11-05
Kalendarze Fundacji już w sprzedaży
Wszystkich zainteresowanych zakupem kalendarza cegiełki, wydawanego przez Fundację Labrador Pies Przewodnik, serdecznie zapraszamy do wypełnienie druku zamówienia. Koszt kalendarza to 28zł plus koszty wysyłki. Kalendarze będzie można zakupić również bezpośrednio w Poznaniu i Szczecinie. Na poznańskiej Wystawie 8 listopada (jak co roku) sprzedawane będą przy ringach z labradorami.
2009-11-03
Cztery szczenięta u wolontariuszy
We wrześniu w rodzinach wolonatriuszy z Poznania zamieszkały 3 czarne szczenięta:Keja u Katarzyny Benki, Kongo u Pawła Szczuki, Kolumbia u Jolanty Tumach. W Szczecinie czarna suczka Katanga u Diany Cichockiej. Na razie szczenięta rosną i rozwijają się prawidłowo.
Wyjazd instruktorów do Szwajcarii
W dniach 16-21 września tego roku Ewa Pogórni i Paweł Zieliński z naszej Fundacji skorzystali z zaproszenia szwajcarskiego stowarzyszenia szkolącego psy dla niewidomych i odwiedzili ich szkołę mieszczącą się w miejscowości Liestal, niedaleko Bazylei w Szwajcarii
2009-10-23
Sześć nowych labradorów w organizacjach ...
Do fundacji i organizacji szkolących psy do zadań specjalnych dołączyło sześć małych labradorów, które zostaną wyszkolone jako terapeuci, psy asystujące i ratownicze. Szczeniaki zostały zakupione dzięki wsparciu marki Vevet, partnera programu „Pomóżmy razem”.
Wyjazd instruktorów do Szwajcarii
Konferencja naukowa w Gdyni 9.10.2009
Dnia 9 października 2009 w ramach akcji „Pies w wielkim mieście”, odbyła się w Gdyni konferencja naukowa „Rola psa asystującego we wspomaganiu aktywności osób niepełnosprawnych w aspekcie społecznym i prawnym”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji szkolących psy przewodniki (m. in. nasz Labrador) i psy asystujące, przedstawiciele władz samorządowych i straży miejskiej, a także osoby niepełnosprawne z wyszkolonymi już dla nich psami.
2009-10-13
Konferencja naukowa w Gdyni 9.10.2009
2009-08-28
Głos Wielkopolski 28.08.2009
Poszukiwani są wolontariusze chętni do zaopiekowania się na rok labradorami. Trafią do nich dwie kilkutygodniowe czarne suczki. Psy mają w przyszłości być opiekunami osób niewidzących. - Powinny to być osoby z Poznania – wyjaśnia Danuta Grzybkowska, prezes Fundacji Labrador Pies Przewodnik. Wolontariusz będzie się opiekował psem przez 14 miesięcy, później zwierzę trafi pod opiekę profesjonalnego instruktora, który będzie go układał na potrzeby przyszłego właściciela. Do zadań wolontariusza
2009-07-05
Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 88 w Poznaniu
17 czerwca br przedstawiciele Fundacji spotkali się z uczniami i kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej Nr 88 w Poznaniu. Paweł Zieliński i Irena Semmler opowiadali o historii labradora i wykorzystywaniu psów tej rasy do pomocy osobom niepełnosprawnym oraz ich pracy w służbach specjalnych ,a także szkoleniu psów-przewodników.
2009-07-05
II spotkanie w Luboniu k/Poznania
W dniach od 27-29.06.2009, odbyło sie kolejne spotkanie osób, które mają psy przewodniki wyszkolone przez Fundację.
2009-06-22
Nowe szczęnieta u wolontariuszy
W maju 2009 w rodzinach poznańskich wolontariuszy zamieszkały Viva i Umma. Vivą (Kiarą)opiekuje się p.Magdalena Ludwiczak. Zakupiła ją dla Fundacji Agencja Reklamowa Zero,2. Umma zamieszkała w rodzinie p. Mirosławy Ciemniejewskiej.

Zapisz się na newsletter

Dziękujemy

Na twój adres e-mail został wyłany link potwierdzający dołączenie do naszego newslettera.

Nie otrzymałeś maila? Kliknij, aby wysłać ponownie.