2009-07-05
Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 88 w Poznaniu
17 czerwca br przedstawiciele Fundacji spotkali się z uczniami i kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej Nr 88 w Poznaniu. Paweł Zieliński i Irena Semmler opowiadali o historii labradora i wykorzystywaniu psów tej rasy do pomocy osobom niepełnosprawnym oraz ich pracy w służbach specjalnych ,a także szkoleniu psów-przewodników.
2009-07-05
II spotkanie w Luboniu k/Poznania
W dniach od 27-29.06.2009, odbyło sie kolejne spotkanie osób, które mają psy przewodniki wyszkolone przez Fundację.
2009-06-22
Nowe szczęnieta u wolontariuszy
W maju 2009 w rodzinach poznańskich wolontariuszy zamieszkały Viva i Umma. Vivą (Kiarą)opiekuje się p.Magdalena Ludwiczak. Zakupiła ją dla Fundacji Agencja Reklamowa Zero,2. Umma zamieszkała w rodzinie p. Mirosławy Ciemniejewskiej.
2009-06-08
Parada labradorów
Labradory opanują stolicę! I Parada Labradorów programu „Pomóżmy razem” w Warszawie 21 czerwca br. ulicami wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przejdzie I Parada Labradorów organizowana w ramach programu „Pomóżmy razem”. Organizatorzy programu pragną w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na zaangażowanie psów tej rasy w życie osób potrzebujących. Parada Labradorów jest także okazją, ab
2009-06-08
Ruszyła II edycja Plebiscytu na Psa Bohatera programu „Pomóżmy razem”
Niezwykłe, wzruszające historie psich bohaterów, którzy wzięli udział w ubiegłorocznej edycji konkursu, skłoniły Organizatorów programu „Pomóżmy razem” do przeprowadzenia II edycji Plebiscytu na Psa Bohatera. W tym roku nagrody zostaną przyznane czworonożnym herosom w dwóch kategoriach – Pies Bohater i Pies Bohater Profesjonalista.
2009-05-13
Inauguracja programu "Pomóżmy razem" w nowej formule
7 maja 2009 roku w restauracji Porta 13 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca program „Pomóżmy razem” w nowej formule. W 2009 roku celem programu „Pomóżmy razem” jest nie tylko wspieranie fundacji i organizacji szkolących psy do niesienia pomocy potrzebującym, ale także edukacja społeczeństwa na temat roli psów pomagających.
2009-05-05
Głos Wielkopolski 04.05.2009
Labradory szukają domu Dwie 7-tygodniowe czarne suczki labradora poszukują domu na rok. Wolontariuszy do opieki nad szczeniakami potrzebuje Fundacja Labrador Pies Przewodnik.
2009-04-21
Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów
Fundacja Labrador Pies Przewodnik jest patronem tej akcji.
2009-03-18
Kolejne dwa psy przewodniki
W sobotę 14 marca 2009 odbyły się egzaminy psów przewodników.Psami przewodnikami został: Eddie Kociokwik(wyszkolony przez Pawła Zielińskiego) oraz Brendy z Majowego Rodu (wyszkolona przez Wioletę Gawłowską).Egzamin jak zwykle przeprowadziła instruktorka ze Słowacji Ivana Balazova.
2009-02-08
Fundacja podczas Wielkiej Orkiestry w Szczecinie
Z wielką przyjemnością informujemy, że tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz drugi w Szczecinie z labradorami Fundacji .
2009-01-19
Podziekowanie za darowiznę dla Fundacji
Zarząd Fundacji pragnie podziękować wszystkim uczestnikom imprezy sylwestrowej, zorganizowanej przez Huberta Sidowskiego, Roberta Latuska i Bartosza Zielińskiego, w klubie Passio Cafe w Łodzi. Uczestnicy tej imprezy zebrali znaczną kwotę pieniężną, którą przekazali jako darowiznę na konto Fundacji.
2009-01-09
Najważniejsze wydarzenie roku 2008
Z radością informujemy, że Fundacja została członkiem International Guide Dog Federation (www.ifgdsb.org.uk).3 grudnia 2008, otrzymaliśmy certyfikat.