2010-01-01
Kalendarz Labrador retriever 2010
Oddajemy do rąk miłośników rasy labrador retriever siódmą już edycję kalendarza - cegiełki.Dochód z jego sprzedaży jest w całości przeznaczony na realizację celu statutowego Fundacji, jakim jest szkolenie i nieodpłatne przekazywanie osobom niewidomym psów przewodników.
2009-12-07
Kolejne psy przewodniki
31 października 2009, egzamin na psa przewodnika zdały: Frodo ( biszkoptowy pies sponsorowany przez markę Velvet, z programu Pomóżmy Razem )oraz czarna suczka Joy.
2009-11-19
Spotkanie Europejskiej Federacji Szkół Psów Przewodników
Dnia 13 listopada 2009r. w Brukseli odbyło się drugie spotkanie Europejskiej Federacji Szkół Psów Przewodników, w którym wzięło udział prawie 40 osób z 16 krajów, w tym jedna z Polski.
2009-11-19
Spotkanie Europejskiej Federacji Szkół Psów Przewodników
2009-11-05
Kalendarze Fundacji już w sprzedaży
Wszystkich zainteresowanych zakupem kalendarza cegiełki, wydawanego przez Fundację Labrador Pies Przewodnik, serdecznie zapraszamy do wypełnienie druku zamówienia. Koszt kalendarza to 28zł plus koszty wysyłki. Kalendarze będzie można zakupić również bezpośrednio w Poznaniu i Szczecinie. Na poznańskiej Wystawie 8 listopada (jak co roku) sprzedawane będą przy ringach z labradorami.
2009-11-03
Cztery szczenięta u wolontariuszy
We wrześniu w rodzinach wolonatriuszy z Poznania zamieszkały 3 czarne szczenięta:Keja u Katarzyny Benki, Kongo u Pawła Szczuki, Kolumbia u Jolanty Tumach. W Szczecinie czarna suczka Katanga u Diany Cichockiej. Na razie szczenięta rosną i rozwijają się prawidłowo.
Wyjazd instruktorów do Szwajcarii
W dniach 16-21 września tego roku Ewa Pogórni i Paweł Zieliński z naszej Fundacji skorzystali z zaproszenia szwajcarskiego stowarzyszenia szkolącego psy dla niewidomych i odwiedzili ich szkołę mieszczącą się w miejscowości Liestal, niedaleko Bazylei w Szwajcarii
2009-10-23
Sześć nowych labradorów w organizacjach ...
Do fundacji i organizacji szkolących psy do zadań specjalnych dołączyło sześć małych labradorów, które zostaną wyszkolone jako terapeuci, psy asystujące i ratownicze. Szczeniaki zostały zakupione dzięki wsparciu marki Vevet, partnera programu „Pomóżmy razem”.
Wyjazd instruktorów do Szwajcarii
Konferencja naukowa w Gdyni 9.10.2009
Dnia 9 października 2009 w ramach akcji „Pies w wielkim mieście”, odbyła się w Gdyni konferencja naukowa „Rola psa asystującego we wspomaganiu aktywności osób niepełnosprawnych w aspekcie społecznym i prawnym”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji szkolących psy przewodniki (m. in. nasz Labrador) i psy asystujące, przedstawiciele władz samorządowych i straży miejskiej, a także osoby niepełnosprawne z wyszkolonymi już dla nich psami.
2009-10-13
Konferencja naukowa w Gdyni 9.10.2009
2009-08-28
Głos Wielkopolski 28.08.2009