2007-10-23
Program „Pomóżmy razem” przekazał kolejne szczeniaki Fundacji Labrador
2007-10-14
Gazeta Wyborcza Poznań 11.10.2007
Labradory w roli głównej. Joanna Bosakowska Życie niewidomego pana Bartosza zmieniło się diametralnie dzięki „dziewczynie”: suczce o imieniu Ira.
2007-10-09
Kalendarze-cegiełki na rok 2008 już w sprzedaży
Zapraszamy do zakupu kalendarzy-cegiełek, ze zdjęciami psów rasy labrador retriever(to już 5 edycja). Koszt kalendarza to 25,00zł plus koszty wysyłki.Zakupu można dokonać przez internet-dział„Jak nam pomóc”.Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest w całości na cele statutowe Fundacji.
2007-10-09
Targi Rehabilitacja Łódź 27-29.10.2007
W bieżącym roku Targi odbyły się o miesiąc wcześniej. To już czwarty raz Biuro Targów „Interservis” zaprosiło Fundację do uczestnictwa.
2007-08-31
TVN 24 18 sierpnia 2007
Proces szkolenia psa przewodnika przez Fundację trawa około 2 lat. Bardzo dużą rolę w prawidłowym rozwoju i socjalizacji odgrywają rodziny wolontariuszy.
2007-08-30
Darowizna dla Fundacji
Dnia 29 sierpnia 2007 grono kandydatów na psy przewodniki powiększyło sie o czarną suczkę Keishę Diamantecane FCI. Ofiarowała ją Jolanta Kulling właścicielka Hodowli Diamantecane FCI(www.labradory.net).Keisha zdała pomyślnie wszystkie testy, przeprowadzone przez instruktorkę z Fundacji Wioletę Gawłowską. Suczka zamieszka w Szczecinie, u Teresy Sekuły, wychowującej dla Fundacji kolejnego psa.
2007-08-27
Yukon-ósmy pies przewodnik
Yukon-czarny labrador, zdał pomyślnie egzamin na psa przewodnika. Wyszkolił go Paweł Zieliński-instruktor z Fundacji. Yukon będzie pomagał w codziennym życiu Ewelinie Orzechowskiej, studentce z Lublina.
2007-08-27
Darowizna dla Fundacji
17 sierpnia 2007 do Poznania przybył Ramzes (Ganimedes Labdream FCI), czarny labrador, ofiarowany Fundacji przez Małgorzatę Zaorską z Warszawy. Ramzes przeszedł pomyślnie testy, przeprowadzone przez instruktora Pawła Zielińskiego.Opiekunką szczeniaka została Marta Sznek z Poznania.
2007-07-29
Piesek i suczka u wolontariuszy
W ostatnicm tygodniu lipca 2007 w rodzinach z Poznania zamieszkały :piesek Frodo i suczka Frida. Opiekunem Froda została Agnieszka Adamczak, a Fridy Mirosław Wrzesiński. Pieski będą poznawały ruch miejski, środowisko i będą wychowywane przez wolontariuszy aż osiagną wiek około 1 roku. Jeśli pozytywnie zaliczą testy w wieku 6 i 12 miesięcy, będą szkolone specjalistycznie przez instruktora z Fundacji.
2007-07-29
Gazeta Wyborcza Poznań 22.07.2007
Małe labradory poszukują opiekunów Poznańska Fundacja Labrador - Pies Przewodnik zajmująca się szkoleniem psów dla osób niewidomych poszukuje wolontariuszy, którzy przez rok lub półtora będą wychowywać pieski. Pilnie poszukiwana jest osoba, która jeszcze w lipcu zechciałaby przyjąć psa pod swoją opiekę. W połowie sierpnia gotowy do „przekazania” będzie kolejny dwumiesięczny szczeniak
2007-07-15