2008-05-17
Nowy szczeniak dla Fundacji
W dniu 10 kwietnia 2008,Fundacja otrzymała darowiznę od p.Jarosława Żuka , Hodowla Sarracenia (www.sarracenia.pl). Podarowany został szczeniak Rock Sarracenia, który zamieszkał w rodzinie p.Namiotków (Szczecin)
2008-05-06
Spotkanie u Rzecznika Praw Obywatelskich
We wtorek 24 kwietnia br , w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone problemom osób niepełnosprawnych korzystających z pomocy psów asystujących, przewodników i terapeutów. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele trzech Fundacji : Vis Major ( z inicjatywy której doszło do spotkania), CZE-NE-KA oraz Labrador Pies Przewodnik.
2008-03-24
Odznaki dla Zarządu Fundacji
Związek Kynologiczny w Polsce wyróżnił Irenę Semmler-Członka Zarządu oraz Danutę Grzybkowską-Prezesa Zarządu, Brązową Honorową Odznaką Związku Kynologicznego.Wyróżnienie to zostało uroczyście wręczone na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym, w dniu 16 marca 2008 w Poznaniu, przez Prezesa Związku Kynologicznego w Polsce p. Andrzeja Manię
2008-02-25
Kolejny szczeniak zakupiony przez Fundację
14 lutego 2008 do wolonatriuszki z Poznania Izabeli Besztochy, przybyła czarna suczka Joy (Dolbia Rumble`s Joy).
2008-02-12
Mamy dziesiatego psa przewodnika
W sobotę 9 lutego egzamin na psa przewodnika zdała czarna suczka Coffee (Carmen Woodland).Wyszkoliła ją instruktorka Wioleta Gawłowska ze Szczecina. Egzamin przeprowadzony był jak zwykle przez Ivanę Balazovą ze Słowacji.
2008-02-12
"Psi" akcent podczas tegorocznej WOŚP w Szczecinie 13.01.2008
Nasza propozycja zaprezentowania Fundacji i jej psów w ramach tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotkała się z pozytywnym odzewem zarówno władz Fundacji, jak i naszej (szczecińskiej) treserki Wiolety Gawłowskiej. Otrzymaliśmy stosowny baner, ulotki i nalepki. Tak uzbrojeni spotkaliśmy się przed Galerią Handlową GALAXY w Szczecinie.
2008-01-20
Kolejny pies przewodnik
2 listopada 2007 psem przewodnikiem została Rozalka, biszkoptowa suczka. Wyszkolił ją instruktor Paweł Zieliński. Rozalka pomagać będzie Marii Cieślińskiej, mieszkającej w Rawiczu.
2008-01-16
Gazeta Wyborcza Poznań 12.01.2008
Pies - przewodnik do wydania Fundacja Labrador szuka niewidomych z Poznania, którzy chcieliby mieć psa-przewodnika.
2008-01-01
Kalendarz Labrador retriever 2008
Oddajemy w Państwa ręce piątą edycję kalendarza Labrador retriever wydawanego przez Fundację na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik z siedzibą w Poznaniu
2007-10-23
Program „Pomóżmy razem” przekazał kolejne szczeniaki Fundacji Labrador
2007-10-14
Gazeta Wyborcza Poznań 11.10.2007
Labradory w roli głównej. Joanna Bosakowska Życie niewidomego pana Bartosza zmieniło się diametralnie dzięki „dziewczynie”: suczce o imieniu Ira.
2007-10-09
Kalendarze-cegiełki na rok 2008 już w sprzedaży
Zapraszamy do zakupu kalendarzy-cegiełek, ze zdjęciami psów rasy labrador retriever(to już 5 edycja). Koszt kalendarza to 25,00zł plus koszty wysyłki.Zakupu można dokonać przez internet-dział„Jak nam pomóc”.Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest w całości na cele statutowe Fundacji.