2004-08-09
Sierpień 2004
11 sierpnia Zarząd Fundacji podpisał kolejne umowy z wolontariuszami. Grono naszych psów powiększyło się o Quenn i Risitę. Suczki są czarnej maści. Opiekunem pierwszej z nich jest Pani Barbara Wiaranowska, zaś drugiej Justyna Kużniak. Nowi opiekunowie są z Poznania. Życzymy radości z psów i dziękujemy za życzliwość.
2004-08-06
Gazeta Poznańska 6 sierpnia 2004
Danuta Pawlicka Nelson zdaje egzamin
2004-07-13
Lipiec 2004
Jeszcze w tym miesiącu powiększyło się grono przyszłych psów przewodników o kolejnego, czekoladowego psa Freda. Fred zamieszkał w rodzinie Elżbiety Kunert z Poznania. Życzymy samych przyjemności i satysfakcji z wychowywania psa.W dniu 2 lipca zakupiony został przez Fundację kolejny - biszkoptowy - szczeniak Norek Kociokwik. Jego wychowaniem zajmie się Pani Agnieszka Skrzypiec z Poznania, jedna z pierwszych wolontariuszek Fundacji. Dotychczas opiekowała się Nelsonem (obecnie 13 miesięcznym pse
2004-06-30
Psy Myśliwskie nr 6/2004
WIEŚCI Z FUNDACJI Kończący się rok 2004 był drugim rokiem działalności Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik z siedzibą w Poznaniu.
2004-06-03
Czerwiec 2004
Forum Labrador liczy już sobie 185 użytkowników! Cieszymy się, że skupiamy coraz więcej Labomaniaków.Zarząd Fundacji pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli Fundację darowiznami i odpisami 1% podatku za rok 2003. Dzięki życzliwym nam osobom udało się zebrać ok. 100.000 zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizację celów statutowych. Serdecznie dziękujemy.
2004-06-03
Czerwiec 2004
2004-05-11
Maj 2004
W dniu 10 maja do rodziny zastępczej trafił kolejny szczeniak, czarna suczka Niva. Jest ona darowizną od Pani Beaty Radomskiej dla Fundacji. Za pieska serdecznie dziękujemy, zaś opiekunowi Nivy - Pani Joannie Szorcz życzymy wszystkiego najlepszego i witamy w kręgu Przyjaciół Fundacji. Na początku miesiąca przedstawiciel Rady Fundacji spotkał się z rodzinami zastępczymi w Łodzi. Jantar i Nil stają się coraz mądrzejszymi i piękniejszymi psami Fundacji. Dziękujemy rodzinom za cierpliwość i gości
2004-05-11
Maj 2004
2004-05-07
Gazeta Wyborcza - 7 maja 2004
LABRADOR potrzebuje opiekunów Rodzina poszukiwana
Luty 2003
Postanowieniem z dnia 28 lutego 2003r. Sąd Rejonowy w Poznaniu pod nr KRS 0000153064 wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego - Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji Oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Fundację na rzecz Osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik z siedzibą w Poznaniu, ul. Żwirki 9A.
Maj 2003
Na świat przychodzą szczenięta, z których po 7 tygodniach z myślą o dalszym szkoleniu wybrane zostaną dwa pierwsze pieski do Fundacji. Przy pomocy dziennika „Głos Wielkopolski” Fundacja rozpoczyna akcję poszukiwania wolontariuszy, zgłaszają się pierwsi chętni.
Marzec 2003
Fundacja nawiązuje kontakt z podobnie działającymi organizacjami na Słowacji. Szeregi Fundacji zaczynają się powiększać. Paweł Zieliński i Magda Nowicka zostają pierwszymi Instruktorami, pod których pieczę oddane zostaną psy przewidziane do szkolenia.