2005-04-02
Gazeta Wyborcza Poznań sobota 2 kwietnia 2005
Pyry tygodnia ( przyznano 2 białe) Poznańskiej Fundacji Labrador i jej założycielkom Danucie Grzybkowskiej i Irenie Semmler za wytrwałość w czynieniu dobra.
2005-04-01
Gazeta Wyborcza Poznań piątek 1 kwietnia 2005
Pierwszy pies fundacji Labrador z licencją przewodnika niewidomych Pierwszy pies poznańskiej fundacji Labrador dostał licencję przewodnika niewidomych.
2005-03-31
Nelson pierwszym psem przewodnikiem, wyszkolonym przez Fundację
W dniu dzisiejszym Nielson wyszkolony przez Pawła Zielińskiego-instruktora, zdał egzamin na psa przewodnika. Jego pracę oceniała Ivana Balazova ze szkoły w Bratysławie.
2005-03-26
Zakup kolejnych szczeniąt
Piątek 25 marzec 2005W marcu zostały zakupione kolejne dwa szczenięta: czarny Yukon i jego czarna siostra Yuma. Zaopiekowały sie nimi rodziny z Poznania. Yukon mieszka u Anny Matuszewskiej Janik, a Yuma u Violetty Czapulak. W ten sposób Fundacja ma już pod swoja opieką 16 psów.
2005-02-19
Krótkie podsumowanie
W chwili obecnej Fundacja utrzymuje i szkoli 14 psów.Trzy najstarsze : Nelson, Fred, Jantar pod koniec marca tego roku będą zdawały egzamin na psa przewodnika, a potem zostaną przekazane osobom niewidomym.
2005-02-14
Rozmowa z dziewczyną z Tajwanu
Cher Kao jest tajwańską studentką w szkole psów przewodników w Auckland w Nowej Zelandii. Przyjechała do Guide Dogs Victoria w Australii na program orientacyjny, dzięki któremu może porównać system szkolenia w obu szkołach i wzbogacić swoją wiedzę praktyczną.
2005-02-14
Rozmowa z dziewczyną z Tajwanu
2005-02-13
Dodatkowa karma od Sponsora
Firma Stopa-Wiesław Stopa, dystrybutor Eukanuby w Polsce, od początku istnienia Fundacji sponsoruje wyżywienie 2 psów. W miesiącu lutym Fundacja otrzymała od Sponsora karmę dla dwóch psów dodatkowo. Serdecznie dziękujemy.
2005-02-13
Biszkoptowe psy jadą do Łodzi
Dwa psy Tanken i Tobby przyjechały do Łodzi. Zamieszkają w rodzinach: Tanken u Państwa Milczak, a Tobby w rodzinie Państwa Pomykalskich. Opiekę nad nimi sprawować będzie Gabriela Prus instruktor z Fundacji. Życzymy sukcesów wychowawczych!
2005-02-04
Gazeta Wyborcza Łódź 12 kwietnia 2005
EGZAMIN NELSONA Magda Rutkowska nie widzi od szóstego roku życia.
2005-02-01
Filantrop luty 2005
LABRADOR- PIES PRZEWODNIK Z Danutą Grzybkowską- prezesem zarządu Fundacji na rzecz Osób Niewidomych rozmawia Ewelina Węglewska
2005-01-17
Dwie suczki: Irawadi i Issuna przyjeżdżają do Szczecina
Zamiast jednej-dwie. Na apel Fundacji zgłosiło się 10 rodzin. Wszystkie wykazały chęć pomocy w wychowaniu szczeniąt-przyszłych przewodników osób niwidomych. Labradorki przyjechały pociągiem, w specjalnej torbie do transportu zwierząt. Czarną Issuną zaopiekowała się rodzina Państwa Moniki i Milkołaja Napierajów. Biszkoptowa Irawadi będzie wychowywać się u Państwa Marleny Chybowskiej i Ricka Butlera. Fundacja w tej chwili utrzymuje i szkoli 12 psów.