2005-07-22
Visit of Ivana Balazova – guide dog instructor at the school in Bratislava 22-30.07.2005
Instruktor Ivana Balazova visited our Foundation again. In spite of the very hot weather she brought with her the black bitch Becky which is at present under her training.
2005-07-22
Wizyta Ivany Balazovej- instruktora ze szkoły w Bratysławie 22-30.07.2005
Instruktorka Ivana Balazova ponownie odwiedziła Fundację.Mimo upalnej pogody zabrała ze soba czarną suczkę Becky, którą sama szkoli.
2005-06-30
Spotkanie z psem przewodnikiem
Wakacje z PSEM' - zgrupowanie szkoleniowo-wypoczynkowe zorganizowane przez „JB - szkołę przewodników psów”.Odbyło się w Iłkach nad Zalewem Sulejowskim od 5 do 18 czerwca 2005 r.. W bloku: „Praca psów przewodników, asystujacych, terapeutów” zajęcia prowadziła Gabriela Prus oraz Magda Rutkowska z psem NELSONEM, przekazanym jej przez Fundację Labrador Pies - Przewodnik.
2005-06-01
Mój Pies czerwiec 2005
Joanna Kowalska MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO DOTYKU
2005-05-17
Gazeta Wyborcza Poznań 17.05.2005
ROSITA CIĘ PRZYWITA Żeby zostać wolontariuszem poznańskiej fundacji Labrador, trzeba mieć czas i ochotę do pracy z psem.
2005-05-15
Psy Myśliwskie Nr2(30) kwiecień-maj 2005
Irena Semmler PIERWSZY LABRADOR PIES PRZEWODNIK
2005-05-01
Mój Pies maj 2005
NELSON PRZECIERA SZLAK FUNDACJA LABRADOR ZACZĘŁA PRZEKAZYWAĆ NIEWIDOMYM WYSZKOLONYCH PRZEWODNIKÓW
2005-04-27
Międzynarodowe Seminarium Warszawa 22-24.o4.2005
Przedstawiciele Fundacji wzięli udział w trzydniowym Międzynarodowym Seminarium „Psy dla niepełnosprawnych”.Program seminarium obejmował wykłady przedstawicieli organizacji służących pomocą tym osobom w Polsce: Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CzE-NE-KA, Alteri, Fundacji Labrador Pies Przewodnik, Polskiego Związku Niewidomych. Seminarium uświetnili goście zagraniczni z: Guide Dogs for the Blind Association, Dogs for the Disabled, Hearing Dogs fo
2005-04-22
International Seminar "Dogs for Disabled" - Warsaw 22-24/04/2005
Representatives of the Foundation participated in the three day seminar “Dogs for the Disabled”. In the program of the seminar were lectures by representatives of various Polish organizations, providing aid for disabled persons: Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierzat CZE-NE-KA, Alteri, Fundacja Labrador Pies Przewodnik, Polski Związek Niewidomych. There were also visitors from abroad: Guide Dogs for the Blind Association, Dogs for the Disabled, Hearing Dogs for Deaf People
2005-04-22
Międzynarodowe Seminarium "Psy dla niepełnosprawnych" - Warszawa 22-24.04.2005
Przedstawiciele Fundacji wzięli udział w trzydniowym Międzynarodowym Seminarium "Psy dla niepełnosprawnych". Program seminarium obejmował wykłady przedstawicieli organizacji służących pomocą tym osobom w Polsce: Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CzE-NE-KA, Alteri, Fundacji Labrador Pies Przewodnik, Polskiego Związku Niewidomych. Seminarium uświetnili goście zagraniczni z: Guide Dogs for the Blind Association, Dogs for the Disabled, Hearing Dogs for Deaf People.
2005-04-13
Nelson już jest w Łodzi
Nelson-pierwszy pies wyszkolony przez Fundację jest już u niewidomej dziewczyny Magdaleny Rutkowskiej w Łodzi. Przez okres około 2-3 tygodni Paweł Zieliński (instruktor, który szkolił Nelsona), będzie pomagał Magdzie w poruszaniu się po mieście w towarzystwie psa przewodnika.Bardzo ważnym jest aby Nelson zaparzyjaźnił się z nową opieką oraz poznał jej trasy, po których zwykle się porusza.
2005-04-03
Fundacji przyznano 2 białe pyry
Gazeta Wyborcza Poznań sobota 2 kwietnia 2005 Poznańskiej Fundacji Labrador i jej założycielkom Danucie Grzybkowskiej i Irenie Semmler za wytrwałość w czynieniu dobra. Fundacja ma już 16 psów, które szkoli na przewodników osób niewidomych. Nauka zwierząt trwa dwa lata, a w środę pierwszy pies fundacji-Nelson otrzymał licencję psa przewodnika. Dostanie go za darmo ociemniała dziewczyna z Łodzi. Jej życie stanie się łatwiejsze, a świat trochę piękniejszy.